'ARTIK DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ'

'ARTIK DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ'

24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı’nda DRT Denizli ve Denizli Gazetesi ekibine öz el açıklamalarda bulunan Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Serdar Sungur, Türkiye olarak mermer ve doğaltaş konusunda dünya ile yarışır hale geldiklerini söyledi.

Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı 24’üncü kez dünyaya kapılarını açtı. 71 Denizlili firmanın katıldığı fuarda açıklama yapan Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği Başkanı Serdar Sungur, “Bu yıl stantlar geçen senelerdeki gibi değil. Stantlarımız daha sıcak ve katma değerli evlerin ve tasımların en ücra köşelerine kadar girebilecek ürünler sergileniyor. Bunlar yüksek katma değerli ürünlerdir. Artık dünya ile yarışıyoruz. Özellikle İtalyanlarla yarış halindeyiz. Dünyadaki sektör temsilcileri bizi burada izliyor. Biz de o bilinçle buradayız” dedi.

“DİZAYNDA BİZ DÜNYADA BİR NUMARA OLACAĞIZ”
Enerjilerinin yüksek olduğunun altını çizen Sungur, “Burası dünyadaki birinci lig fuarlarından bir tanesi. Bizim için son derece önemlidir. Dizaynda biz dünyada bir numara olacağız. Taşımızı oraya getireceğiz ve söz sahibi olacağız. Atalarımızın bıraktığı eserlerde olduğu gibi geleceğimize de güzel eserler bırakacağız. Bunu da bu fuarlar destekleyecek. Bizim dünyaya açılan sesimiz olacak. Onun için biz son derece mutluyuz. Dernek olarak da bütün  üyelerimizle birlikte buradayız. Birlikteyiz, kenetlenmiş vaziyetteyiz” diye konuştu.

TOLGA ALP DÜZGÖREN-ARİF ZOR-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER