'ARTIK MAKAM İÇİN DEĞİL, VATAN İÇİN ÇALIŞMA ZAMANI GELDİ'

'ARTIK MAKAM İÇİN DEĞİL, VATAN İÇİN ÇALIŞMA ZAMANI GELDİ'

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, "Artık makam için değil, vatan için çalışma zamanı geldi" diyerek, "Makam, mevki, rütbe, koltuk geçici şeyler. Kendimize gelmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Atatürk çevresinde birleşme çağrısı yapan CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, önemli tespitlerde bulunarak; “Ben milletvekili olduğumda 72 tane kamu iktisadi teşekkülü vardı. Çay-Kur, Toprak Mahsülleri Ofisi, Ziraat Bankası, Halk Bankası, şeker fabrikaları gibi kuruluşların hepsini tek tek varlık fonuna sattık. Milletvekili olduğumda çiftçinin yüzü bu kadar asık değildi. Ektiği diktiği para ediyordu. Tohum İsrail'den gelmiyordu. Keza gübre de başka yerden gelmiyordu. Bulgaristan'dan saman, Hırvatistan'dan et getiriyoruz. Bulgaristan'dan gelen samanı kim yiyor da eyler dışarıdan geliyor? İlkokul 5. sınıfta iken 7 bölgemi bilirdim. 81 ilin neresinde ne yetişir bilirdim. Mustafa Kemal Atatürk'ünü, kurtuluş savaşımı harf harf bilirdim. Şimdi öğrencilerimiz sabun büyüsü nasıl yapılır onu öğreniyor. Ayrıca, 7.sınıf ders kitabında dünyadaki elementlerle ilgili verilen bilgide su, toprak, ateş ve tahta deniliyor. Bu kadar kendisini bilmeyen liyakatsiz insanların hazırladığı müfredat ile çocuklarımız eğitiliyor. Hiç kimsenin cebinde insan gibi yaşayacak para yok. Herkes elini açmış nasıl geçireceğini düşünüyor. Etnik kimliği, yaşam şartları, giyim kuşamı ile insanlar komşularına küsmüş durumda” dedi.

“TOPARLANMA ZAMANI GELDİ”
“Ülkesine sevdalanmış, ilkelerine inanmış Mustafa Kemal Atatürk sevdalıları kaç kişiyiz?” diye soran Basmacı, sözlerini, “Artık toplanma zamanımız gelmedi mi? Makam, mevki, rütbe, koltuk geçici şeyler. Biz kendimize gelmezsek, birleşmezsek, farklılıklarımızı öne sürene devam edersek o müfredat ile yetişen çocuklarımız var ya yarın onlar bu ülkeyi yönetecekler. Sonuç olarak değerlerimiz ve ülkemizi kaybetmiş olacağız” diye sürdürdü.

ÇAĞRIDA BULUNDU
Yüzyıllık projenin adım adım ilerlediğini anlatan Basmacı, “Atatürkçüler, Mustafa Kemal Atatürk'ün şiarı ile yetişenler, artık toparlanma zamanı geldi. Partide, derneklerde, sendikalarda nerede gerekiyorsa birleşme zamanı geldi. Adalet yürüyüşünde yedi benzemez bir arada yürüdük. Referandum da başardık” dedi.

“ARTIK VATAN İÇİN ÇALIŞMA ZAMANI GELDİ”
“Artık makam için değil vatan için çalışma zamanı geldi” diyen Basmacı, “Yoksa yarın elimizi açıp saçma sapan müfredat ile yetişmiş çocukların yönettiği ülkeye yaşayacağız. Herkes yanında bir kişi getirsin ki, bu ülkeyi baştan kuralım. Mustafa Kemal Atatürk'e çok ihtiyacımız olan bir dönemi yaşıyoruz. Ağzına almaktan imtina eden insanlar, sırf şekil olsun diye Atatürk'ün adını anıyorsa demek ki, umut orada. Mustafa Kemal Atatürk, 'birlik ve beraberlik ölümden gayrı herşe yener' demiş. Bırakalım konuşmayı, ayrışmayı, yan yana durarak bu ülkeyi yeniden kuralım” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER