Artık "Mutlu" ve güvende

Denizli'de sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının ardından Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde koruma altına alınan köpekten iyi haber geldi. Köpeğe "Mutlu" adı verildiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "O artık burada mutlu ve emin ellerde" dedi.

Artık "Mutlu" ve güvende

Sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alınan köpeğin sağlık durumu iyiye gidiyor. Vücudunun bazı bölgelerinde şişlik olan köpeğin bakım, tedavi ve rehabilitasyonu Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi'nde sürerken, yapılan kontrollerinde sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da şiddet mağduru köpeği ziyaret ederek tedavisi hakkında veterinerlerden bilgi aldı. Bir süre köpeği seven Başkan Osman Zolan, köpeğe "Mutlu" adını verdiklerini söyledi.

“BU DÜNYA HEPİMİZİN”

“Bu dünya hepimizin, bunu hiçbir zaman unutmamak gerek" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm canlılara sahip çıkıp koruma altına alınması gerektiğine dikkat çekti. Başkan Osman Zolan, "Arzu etmediğimiz talihsiz bir olay olmuş. Tüm canlılara sahip çıkmamız, onları korumamız gerekiyor. Allah'ımın yarattığı canlıları korumak ve onları da bu dünyada yaşatmak gerekiyor. Bu dünya hepimizin, bunu hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Yaşanan olay sonrasında Türkiye’ye örnek olan Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’na can dostumuzu aldık. Veteriner arkadaşlarımız gerekli tedavi ve bakımlarını yaparak rehabilite etme çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

“BURADA MUTLU VE EMİN ELLERDE”

Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nda görevli veteriner ve çalışanların, şiddet gören "Mutlu" köpekle oldukça yakından ilgilendiklerini belirten Başkan Zolan, bir an önce yaşadığı travmadan çıkması adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Zolan, “Köpeğimizin adına 'Mutlu' dedik, o artık burada mutlu ve emin ellerde. Travmadan ve yaşamış olduğu stresten kurtarılarak, hem fiziki anlamda hem de yaşadığı travmayı atlatma anlamında çalışmalar yapılıyor” dedi.

NELER YAŞANDI?

Denizli'nin Hallaçlar Mahallesi'nde bağlı bir köpeğin sopayla dövüldüğü görüntüleri 16 Ekim 2019 Çarşamba günü sosyal medyaya yansımıştı. Köpeğe uygulanan şiddet sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı görevlileri tarafından teslim alınarak tedavisine başlanmıştı. Olayla ilgili ise sosyal medya görüntülerinde köpeğe şiddet uygulayan kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

Sopayla dövüldüğü görüntüleri sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alınan ve ‘Mutlu’ ismi verilen köpeğin sahipleri ortaya çıktı. Olay, Bahçelieveler Mahallesi'nde besicilik yapan Serkan Karaboya'nın kangal cinsi 6 aylık köpeklerinin hafta başında kaybolmasıyla başladı. Köpeklerini her yerde arayan Karaboya, tanıdıklarına da haber vererek görülmesi halinde kendilerine bildirilmesini istedi. Önceki gün TV'lerde ‘Denizli'de şiddete uğrayan köpek’ haberine dikkat kesilen arkadaşları Karaboya'yı arayarak köpeğine çok benzediğini haber verdi.

KAVUŞMANIN SEVİNCİ

Bunun üzerine medyaya yansıyan fotoğraf ve görüntüleri araştıran Karaboya, şiddete uğrayan köpeğin kendisinin olduğuna emin oldu. Karaboya ayrıca köpeğin Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'nda koruma altına alındığını öğrendi. Hemen merkezin yolunu tutan Karaboya, isminin ‘Kasap’ olduğunu belirttiği köpeğine ait kimlik, aşı kartı ve fotoğrafları ibraz etti. Belgelerden köpeğin Karaboya'ya ait olduğunun anlaşılması üzerine kayıp köpek, görevliler tarafından tutulduğu bölümden getirilerek sahibine gösterildi. Tesiste Mutlu adı verilen köpek 5 gün sonra sahibine kavuşmanın sevincini yaşadı.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

Karaboya, arkadaşlarının haber vermesi üzerine köpeğinin sopayla dövüldüğü görüntülerini TV'de izlediğini ve kendi köpekleri olduğuna emin olduklarını anlattı. Daha sonra belgelerle birlikte Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı'na gelen Karaboya, köpeğini teslim aldığını söyledi. Merkezde görevli veteriner ve çalışanların köpekleriyle yakından ilgilendiğini kaydeden Karaboya, köpeğe sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür etti. Köpeğe ‘Mutlu’ isminin verildiğini öğrenen Karaboya, köpeğinin isminin ‘Kasap’ olduğunu ancak bundan sonra ona ‘Mutlu Kasap’ diyeceklerini ifade etti.

 NELER YAŞANDI

Denizli'nin Hallaçlar Mahallesi'nde bağlı bir köpeğin sopayla dövüldüğü görüntüleri 16 Ekim 2019 Çarşamba günü sosyal medyaya yansımıştı. Köpeğe uygulanan şiddet sosyal medyaya yansımasının hemen ardından Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı görevlileri tarafından teslim alınarak tedavisine başlanmıştı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da şiddete uğrayan köpeği ziyaret ederek "Mutlu" adını verdikleri can dostun artık mutlu ve güvende olduğunu açıklamıştı. Olayla ilgili sosyal medya görüntülerinde köpeğe şiddet uygulayan kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER