“ARTIK SİZLER, BİZİM AİLEMİZİN BİRER FERDİSİNİZ”

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Pamukkale Üniversitesi’ni (PAÜ) kazanan öğrenciler için bir ‘hoş geldiniz’ mesajı yayımlayan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ; “Artık sizler bizim ailemizin birer ferdisiniz; artık sizlerin geleceği bizler için kendi çocuklarımızın, kendi ailemizin gelecekleri kadar önemli ve değerli” dedi.

“ARTIK SİZLER, BİZİM AİLEMİZİN BİRER FERDİSİNİZ”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında PAÜ’yü kazanan öğrenciler için mesajı yayımladı. Rektör Bağ, mesajında, “Uzun ve yorucu bir sınava hazırlık döneminden sonra PAÜ’lü oldunuz. Geleceğinize hazırlanırken bizlere güvendiğiniz için, bu zaman zaman zorlanacağınız, zaman zaman eğleneceğiniz ama devamlı öğreneceğiniz üniversite yıllarını bizimle paylaşmayı seçtiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Bu güvenin getirdiği gurur ne kadar büyükse, onun omuzlarımıza yüklediği sorumluluk da bir o kadar ağır. Artık sizler bizim ailemizin birer ferdisiniz; artık sizlerin geleceği bizler için kendi çocuklarımızın, kendi ailemizin gelecekleri kadar önemli ve değerli. Biz Pamukkale Üniversitesi yöneticileri, öğretim üyeleri ve çalışanları olarak bu sorumluluğu büyük bir ciddiyet ve onurla kabulleniyoruz. ‘Evrensel değerler ışığında, güncel bilgi ve teknolojiyi kullanarak, ulusal ve uluslararası standartlarda eğitim-öğretim, araştırma- geliştirme ve uygulamalarla insanlığa hizmet etmek; temel insanlık değerlerine saygılı, yetkin, yenilikçi, girişimci bireyler yetiştirme’ misyonumuz doğrultusunda sizlerin eğitimi ve gelişimi için elimizden geleni yapacağımıza inanmanızı istiyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYAL VE KÜLTÜREL YÖNLERİNİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNMAYA ÇALIŞIYORUZ”
PAÜ’nün 3 Temmuz 1992’de eğitim-öğretim hayatına başladığının altını çizen Rektör Bağ, “Pamukkale Üniversitesi bünyesinde bulundurduğu 15 fakülte, 17 meslek yüksekokulu, 6 enstitü, 3 yüksekokul, 39 araştırma merkezi ile eğitim-öğretim-araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitemizde şu anda 174 ön lisans, 137 lisans ve 135 yüksek lisans ve 48 doktora programı ile toplamda 494 program bulunmaktadır. PAÜ, Denizli merkezde yer alan 37 bin metrekaresi sosyal tesis, 43 bin metrekaresi spor kompleksi olan 356 bin metrekarelik kapalı, toplamda ise 1 milyon 148 bin metrekarelik alanı ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdüğü Kınıklı Yerleşkesi’nde 24 saat boyunca öğrencilerin hizmetine açık ve 80 binden fazla kitaba sahip modern bir kütüphane, ders dışında sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri kapalı yüzme havuzu, fitness, tenis kortu, tartan pist ve basketbol alanlarının bulunduğu Şehit Ömer Halisdemir Spor Kompleksi; sempozyum, panel, çalıştay, konser, sergi gibi bilimsel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Kongre ve Kültür Merkezi’nin yanında Devlet Tiyatroları’nın oyunlarını sergilediği ve çeşitli kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapan Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi yer almaktadır. Üniversite olarak sahip olduğumuz tüm bu birimlerle öğrencilerimizi birçok kültür, sanat ve spor faaliyetiyle buluşturarak öğrencilerimizin akademik yönünün yanı sıra sosyal ve kültürel yönlerinin gelişmesine de katkıda bulunmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“SÜREKLİ GELİŞTİRME ANLAYIŞI İÇERİSİNDE HAREKET EDİYORUZ”
Rektör Bağ, sözlerine şöyle devam etti: “PAÜ ailesi olarak asli görevimiz; evrensel değerler ışığında güncel bilgi ve teknolojiyi kullanarak ulusal ve uluslararası standartlarda eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve uygulamalarla insanlığa hizmet etmek;  temel insanlık değerlerine saygılı, yetkin, yenilikçi, girişimci bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimizin hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında kariyerlerine destek olacak öğrenme yaşantıları deneyimlemeleri için ERASMUS+, Genel Anlaşma ve Mevlana gibi uluslararası değişim programları ile 49 farklı ülkede 266 farklı üniversite ile toplamda 881 ortaklık anlaşmamız bulunmaktadır. Biz PAÜ’de sürekli geliştirme anlayışı içerisinde hareket ediyor ve kariyerinizin bir sonraki adımında kullanacağınız temel bilgi, beceri ve değerlerle donatılmanız için sizleri cesaretlendiriyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma’ hedefi doğrultusunda geleceğin büyük Türkiye’sinin güçlü, girişimci, araştırmacı, yenilikçi, modern, insan haklarına saygılı, evrensel ve milli değerlerinin farkında olan bireylerini yetiştirmek için elimizden gelen çaba ve azmi göstermeye çalışacağız. Sürekli gelişen bir dünya üniversitesi olma hedefiyle ilerlediğimiz bu yolda sizlerin akılcı, bilimsel, gelişime açık, yenilikçi, kaliteyi önemseyen ve toplumsal sorumluluk bilincine sahip PAÜ’lüler olarak mezun olmanızı temenni ediyor ve üniversitemizin sizlerle daha da değer kazanacağına inanıyorum. PAÜ çatısı altında sizlerle bir aile olmaktan, yaşadığınız güçlükleri aşmanız için bir araya gelmekten ve iletişim içerisinde olmaktan memnuniyet duyarım. Pamukkale Üniversitesi’nde geçireceğiniz yılların sağlık, mutluluk ve başarıyla dolu olması dileğiyle…”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER