‘Arzu’nun Bebekleri’ Denizli’de de yapıldı

Eskişehir’de ‘Arzu'nun Bebekleri’ adını verdiği atölyede çocuklar için sağlıklı oyuncak bebekler üreten Arzu Özer, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi üyeleri ile bir araya gelerek, üyelere bebek yapım sanatını öğretti.

‘Arzu’nun Bebekleri’ Denizli’de de yapıldı

Eskişehir'de asıl mesleği inşaat mühendisliği olan kadın girişimci 42 yaşındaki Arzu Özer, ikiz çocuklarının sağlıklı oyuncaklarla oynayabilmesi için başladığı bebek yapımı sanatını (Doll art) geçim kaynağına dönüştürdü. Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi üyeleri, Özer’le bir araya gelerek bebek yapım sanatını öğrendi.

 Yaklaşık 15 üyenin katıldığı kursta konuşan Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Denizli Şubesi Başkanı Engin Çaputçu; “Derneğimiz kurulalı 4-5 sene oldu ama pandemiden dolayı pek fazla etkinliğimiz olmamıştı. Şimdi de Eskişehir’den gelen “Arzu’nun Bebekleri’ adlı bir konseptle etkinlik yapıyoruz. Hepimiz bir bebek yapacağız ve bu bebeklerin hepsi birbirinden ayrı olacak, hiçbiri birbirine benzemeyecek. Çünkü hep değişik ellerden çıkıyor, herkes kendi becerisini katıyor, kendine göre tasarlıyor, yüzler hep ayrı ayrı çıkıyor. Denizli’de derneklerde bu tip çalışmalar çok olmadı aslında çok olmadı değil ben hiç duymadım. Bu bebek yapımında yine çok yeni, Türkiye’de ilk defa üretilen bir hamur var; ‘Smarta’. onu kullanıyoruz” dedi.

“DENİZLİ'YE İLK DEFA GELİYORUM"

Eskişehir’deki tarihi Odunpazarı Evleri'nde ‘Arzu'nun Bebekleri’ adını verdiği atölyede çocuklar için sağlıklı oyuncak bebekler üreten Arzu Özer, “Denizli’ye ilk defa geliyorum. Böyle bir programla gelmek beni çok mutlu etti. Çok güzel işler çıkıyor, başarılılar. Burada olduğum için mutluyum. Bu Yılmaz Büyükerşen Hocamızın bir projesiydi. Biz de bunu hayata geçirdik. Arzu’nun Bebekleri olarak bu güne kadar birçok sergi açtık. Hem Eskişehir’de hem Türkiye’nin birçok yerinde insanlara da eğitim veriyoruz. Bu bebekleri yapmayı öğrenmek kurs süresince 8 saat sürüyor, eğlenceli bir etkinlik” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER