Aşırı sıcaklıklar için tedbirler alındı

Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle önlemler alındı.

Aşırı sıcaklıklar için tedbirler alındı

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Toplantıda son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle bir takım önlem alınmasına dair kararlar alındı. Toplantı ardından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Aşırı sıcaklarda oluşacak sağlık sorunlarına müdahale için tüm sağlık tesislerinde gereken tedbirlerin alınmasına. Özellikle sıcak hava dalgası dönemlerinde hayatı olumsuz etkileyebilecek elektrik ve su kesintilerinin yaşanmaması için ilgili kurumlarca gerekli tedbirlerin alınarak titizlikle takip edilmesine. Sıcak havalarda kurum ve kuruluşlarda kullanılan klimaların periyodik bakımlarının ve temizliğinin daha sık yapılmasına. Sokak hayvanları için parklarda/sokaklarda oluşturulan su kaplarının Belediyeler tarafından daha sık kontrol edilmesine,

Basın-yayın organları (TV, Radyo, Gazete vs.) ile işbirliği içerisinde, konunun uzmanı kişiler tarafından aşırı güneş ve sıcaktan korunma yollarına ilişkin eğitici, uyarıcı bilgiler verilmesi amacıyla eğitim programları hazırlanarak halkın bilinçlendirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER