ASKERİ, TIR’LI KONVOYLA UĞURLADILAR

Denizli’nin Honaz İlçesi’nde askere gidecek olan Bahri Acar için arkadaşları ilçede araçlarla konvoy yaptı. Araç konvoyunda TIR’a binen Bahri Acar’ın heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

ASKERİ, TIR’LI KONVOYLA UĞURLADILAR

Asker adaylarının birliklere teslim olduğu şu günlerde Honaz İlçesi’nde de asker adayları eğlenceler düzenliyor. Honaz İlçesi’nde yaşayan Bahri Acar da Amasya’daki birliğine teslim olmadan önce arkadaşları eğlence düzenledi. Arkadaşlarıyla evin önünde toplanan Bahri Acar için Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliyesi Üniversite Cami imamı Ali Sürücüoğlu dua etti. Tüm askerlerin sağ salim görevlerini bitirip dönmeleri için dua eden Sürücüoğlu, “Askerlerimiz bizim gözbebeğimizdir. Onların bu önemli görevi bitirip gelmeleri daha sonra da vatana, millete hayırlı işler yapmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Daha sonra ilçe merkezinde Bahri Acar için araç konvoyu oluşturuldu. Araç konvoyunun en önünde ise TIR vardı. TIR’a binen askere gidecek olan Bahri Acar, onlarca aracın katıldığı konvoyun en başında yer aldı. Heyecanlı olduğu gözlenen Bahri Acar’ın yolunu kesen arkadaşları, asker adayını araçtan indirip yol ortasında bir süre oynattı. Araç konvoyunun ardından asker selamını Türk Bayrağı’nın önünde veren Bahri Acar, tüm askerler gibi görevini en iyi şekilde yerine getirip döneceğini söyledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER