“ASKERLİĞİNİZİ SAKIN BEDELLİ OLARAK YAPMAYIN”

Meclis’te onaylanan bedelli askerlik ile ilgili açıklama yapan Vatan Partisi Denizli Öncü Kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu, “Askerliğinizi sakın Bedelli olarak yapmayın. Her Türk asker doğar. Türk erkeğine bedelli askerlik yakışmaz” dedi.

“ASKERLİĞİNİZİ SAKIN BEDELLİ OLARAK YAPMAYIN”

Vatan Partisi Denizli Öncü Kadın İl Başkanı Elif Çobanoğlu Meclis’te onaylanan bedelli askerlik ile ilgili açıklama yaptı. Gençlere seslenen Başkan Çobanoğlu, “Vatan Partisi Öncü Kadınları olarak tüm oğullarımıza sesleniyoruz; askerliğinizi sakın bedelli olarak yapmayın. Her Türk asker doğar. Türk erkeğine bedelli askerlik yakışmaz. Buna zaten askerlik de denemez; askerlikten kaçmak denir. Türk Milleti asker millettir. Binlerce yıldır varoluşumuzu bu hasletimize borçluyuz. Anadolu’da askerliğini yapmayana kız vermezler. Bundan böyle bedelliye de kız vermeyecekler. Çünkü askere gitmeyen, vatanını, vatanın namusunu korumayan, eşini, çocuklarını da koruyamaz. Ne yazık ki mertlik parayla satın alınamıyor.
Dünyada askerine ‘Mehmetçik’ diyerek bağrına basan tek millet biziz. Ordumuza ‘Peygamber Ocağı’ deriz. Askerlik görevini ‘vatan borcu’ biliriz. Biz analar oğullarımıza kına yakıp, davul zurnayla, dualarla, gururla askere yollarız. Oğullarımızın tüm bu değerlerimizi yitirdiklerine inanmıyoruz. Evlatlarımıza güveniyoruz. Onları vatansever yetiştirdiğimize inanıyoruz. Her eksik oğulla ordumuz güç yitirir. Vatanımızı bölüp parçalamak isteyen emperyalizmin istediği de zaten güçsüz ordu, güçsüz Türkiye'dir” dedi.

                                                                                                                            

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193