'ASKERLİK SÜRESİNİ KISALTACAĞIZ'

'ASKERLİK SÜRESİNİ KISALTACAĞIZ'

CHP'nin güvenlik politikasını ve güvenlik alanında çalışan kamu görevlilerine dönük iyileştirme projeleri hakkında açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, “Askerlik süresini kısaltacağız. Üniversite öğrencileri askerlik hizmetini yaz tatillerinde 3’er aylık dönemlerle tamamlayabilecek, böylece işe girmede önüne engel çıkmayacak” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, partisinin CHP'nin güvenlik politikasını ve güvenlik alanında çalışan kamu görevlilerine dönük iyileştirme projeleri hakkında açıklama yaptı. Arslan, şunları aktardı: “Güvenlik personelimizin işe alım ve işte yükselme süreçlerinde siyasi kayırmacılığa son verecek, liyakati esas alacağız. Milli İstihbarat Teşkilatı’nı tek adamın değil, ulusumuzun ve yurttaşlarımızın çıkarlarını gözeten bir kurum haline getireceğiz. Askerlik süresini kısaltacağız. Üniversite öğrencileri askerlik hizmetini yaz tatillerinde 3’er aylık dönemlerle tamamlayabilecek, böylece işe girmede önüne engel çıkmayacak. Er ve erbaşları askerlikte geçirdikleri dönemde sigortalı sayacak, primlerinin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız. Er ve erbaşlara ödenen aylık harçlıkları artıracağız ve her yıl memur zammı kadar zam yapacağız. Bu kapsamda çavuşa 500 TL, onbaşıya 450 TL, ere 400 TL aylık ödeyeceğiz. Askerlik dönüşü iş bulamayan yurttaşlarımıza altı aya kadar işsizlik maaşı vereceğiz.”

POLİSE 3600, ASTSUBAYA 4800 EK GÖSTERGE GELİYOR
“Polisimize, cezaevi infaz koruma personelimize 3600 ek gösterge vereceğiz” diyen Arslan, “Güvenlik güçlerinin halkla daha iyi ilişkiler kurabilmeleri ve zor şartlarda görev yapabilmeleri için etkili psikolojik destek almalarını sağlayacağız. Astsubaylarda derecesi 1/4’e yükselenlere 4800 ek gösterge hakkı tanıyacağız. Göreve başlangıç düzeylerini 9/2’ye çıkaracağız. Astsubayların çalışma saatlerini ve koşullarını iyileştirecek, tazminat sorunlarını çözeceğiz. Astsubay meslek yüksekokullarını lisans seviyesine yükselteceğiz. Uzman jandarmaların statü problemini çözeceğiz. Uzman jandarma okulunda geçen süreyi hizmete sayacağız” diye konuştu. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER