ASKON DENİZLİ ŞUBESİ AÇILDI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Denizli Şube binasının açılışı, siyaset ve iş dünyasından temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Şube binasının açılışının yanı sıra Genç ASKON Denizli Şubesi’nin de kuruluşu kutlandı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Denizli Şube Hizmet Binası törenle açıldı. 15 Mayıs Mahallesi’nde gerçekleşen açılış törenine; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir, Genç ASKON Denizli Şube Başkanı Bekir Çakır, ASKON üyeleri ve iş adamları katıldı. Kurdele kesme töreninden önce Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu.

“ASKON GENÇ İŞ ADAMLARINI YETİŞTİREN BİR OKUL GİBİDİR”
Genç ASKON Denizli Şube Başkanı Bekir Çakır açılış konuşmasında; “Yaklaşık bir ay önce başkanlık görevi tebliğ edildi. Biz de Denizlili gençler olarak görevimizin başına geçtik. İnşallah görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz. Denizli’de daha önce ASKON şube binamız vardı. Genç ASKON Şube Binası ilk defa açılıyor. Ekibimizi kurduk. Sivil toplum kuruluşu anlamında Denizli’de güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. ASKON genç iş adamlarını yetiştiren bir okul niteliği taşımakta. Irk, dil, din, mezhep gözetmeksizin, herkesi kucaklamak, mazlumların yanında, zalimlerin karşısında olmak amacıyla kuruldu. Gençliğin inşası anlamında var olan gücümüzle çalışacağız’’ dedi. Çakır konuşması sırasında Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşı’nı da okudu.

“ELİF GİBİ DİMDİK AYAKTA DURACAĞIZ”
ASKON Denizli Şube Başkanı Hakkı Pekdemir ise; “ 50’ye yakın ilde ve ABD, Çin, Moskova gibi birçok yabancı ülkede temsilciliği bulunan ASKON, haklı zenginlikleri temsil ediyor. 100’e yakın alanda faaliyet gösteren iş adamı üyelerimizle, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Milli iradenin baskı altına alındığı, ülkemize ekonomik tuzakların kurulduğu şu günlerde Elif gibi dimdik ayakta duracağız. Ekonomik, sosyal, hukuki anlamda güçlü ve dimdik bir Türkiye Cumhuriyeti için var olan gücümüzle çalışacağız’’ diye konuştu.

GÜRLESİN SUBAŞIOĞLU’NA TAKILDI
Açılışa katılan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subalıoğlu’na yönelik kullandığı ifadeler gülüşmelere neden oldu. Başkan Gürlesin, “ASKON derneğimizin Merkezefendi’de olan şubesi bugün Pamukkale’ye taşınıyor. İlçemize hoş geldiniz. STK’lar bizim için çok önemli. AK Parti döneminden beri Türkiye’de STK’ların duruşu çok değişti. Ekonomiye çok büyük katkı sağlıyorlar. Üretim yapmadan ülkenin kalkınması çok zor ve bu genç iş adamları ülkemizde üretim konusunda çok önemli bir yere sahip. Şu anda ülkemizde ekonomik sıkıntılar mevcut. Yedi düvel birleşmiş bize oynuyor. Yönetenin ve STK’ların yanında olacağız. Ülkemizin kalkınmasına yardımcı olacağız. Ülke olarak, millet olarak her şeyin üstesinden geliriz. Genç ASKON’lar Denizli’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

‘‘ASKON ÜRETEN BİR TOPLUM’’
ASKON’un üreten bir toplum olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan şunları aktardı: “ASKON’un ilk şubesinin açılışında oradaydık. Denizli Genç ASKON’un şube binası daha güzel ve daha merkezi. ASKON üreten bir toplum fakat değerlerimizi unutmadan üretmek her zaman daha güzel. ASKON bunu her zaman en güzeliyle yapmıştır. Ülkemiz üzerine dönen oyunlar tamamen dış mihrapların bizi kıskanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Şu anda birlik olma vakti, laf değil icraat vakti, daha iyiye daha güzele koşma vakti.’’

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER