Aslan ailesi için ‘Vefa Gecesi’

Denizli Valiliği, Saime Aslan Anaokulu ve Güngör Aslan Anadolu Lisesi’ni kazandıran Aslan Ailesi için ‘Vefa Gecesi’ düzenledi.

Aslan ailesi için ‘Vefa Gecesi’

Yapmış oldukları bağışlarla Denizli eğitim camiasına Merkezefendi Saime Aslan Anaokulu ve Güngör Aslan Anadolu Lisesi’ni kazandıran Aslan ailesi için Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘vefa gecesi’ düzenlendi. Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda düzenlenen geceye; Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, hayırsever Güngör Aslan, eşi Saime Aslan ve ailesi, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve eşi Feride Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı. Gece, Aslan Ailesi adına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başladı. Gecede, Saime Aslan Anaokulu öğrencisi hayırsever Güngör Aslan ve eşi Saime Aslan’a hitaben yazılan şiiri okudu.

“DENİZLİ’DE HER TÜRLÜ HEDEFLERİMİZİ ÇOK KISA SÜREDE YERİNE GETİRECEĞİZ”

Gecede konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Geleceğimize ışık tutan Denizli Milli Eğitim Camiasının göz bebeği Güngör Arslan Amcamız, Saime Arslan Teyzemiz ve çok değerli evlatlarına en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İlimizde bir elin parmakları ile sayılabilen bağımsız anaokulu sayımızı 86’lara çıkardık. Bu konuda gerçekten çok mutluyuz. Güngör Amcalarımız ve Saime Teyzelerimiz sağ oldukları sürece ve bu gibi hayırlı evlatları var olduğu sürece, hep daha iyilere ulaşacağız. Bizler Milli Eğitim Camiası olarak, Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliği bu şekilde devam ettiği sürece, inanıyorum ki; Denizli’de her türlü hedeflerimizi çok kısa sürede yerine getireceğiz. Gerçekten böyle güzel bir günde başta Sayın Valimiz olmak üzere saygıdeğer Milletvekilimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hayırseverlerimizin yakınlarına ve öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYIRSEVERLİKTE ÖNDE GİDEN BİR ŞEHİRİZ”

“Güzel bir akşamda güzellikleri paylaşmak için beraberiz” diyen Denizli Valisi Hasan Karahan; “Devlet olarak milletin yolunda hizmet edenleri her zaman başımızın üstünde taşırız. Güngör Arslan ve Saime Arslan bu memlekete kalıcı eserler bıraktılar. Bıraktıkları bu eserlerde de güzel nesiller yetişiyor. Memleketimizin iftiharı olan gelecek kuşaklar bu okullardan çıkacaklar. Lisemiz hazır ve inşallah 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlangıç törenini orada yaparız. Bu güzellikleri biz Denizlimizde çok yaşadık. 81 ilimiz içerisinde hayırseverlikte önde giden bir şehiriz. Bu da eğitimin seviyesini gösteriyor. Üniversiteye ve liseye giriş sınavlarında Türkiye 2’nciliği derecelerini almak kolay değil. Hayırseverlerimizin, sokaktaki vatandaşlarımızın, velilerimizin, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul idarecilerimizin kısacası hepimizin bunda payı büyüktür. Ancak; en büyük pay kuruş kuruş biriktirip helal kazançlarıyla milyonlarca liraya mal olan okulları yaptıran babayiğitlerdedir. Allah hayırlarını kabul etsin. İnşallah başka güzel ve anlamlı açılışlarda hep birlikte oluruz” dedi. Program sonunda Vali Karahan, Hayırsever Güngör Aslan ve eşi Saime Aslan’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER