Aslı Tekstil’e Stevie Awards’tan altın ödül

Aslı Tekstil, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden biri olan The Stevie Awards’tan ‘Yılın Düşünce Liderliği’ kategorisinde altın ödül almaya hak kazandı.

Aslı Tekstil’e Stevie Awards’tan altın ödül

Denizli’de tekstil sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Aslı Tekstil, 2002 yılından bu yana dünyanın önde gelen iş ödülleri arasında yer alan Uluslararası İş Ödülleri Stevie Awards'ta altın ödülün sahibi oldu. Sürdürülebilir gelecek için eşitlikçi insan kaynakları politikası gerektiğine inanan Aslı Tekstil, üniversite sanayi iş birliği ile RESPECT projesi kapsamında ‘Eşit Yarınlar İçin Değişim’ kampanyası ile ‘The Stevie Awards’, ‘Yılın Düşünce Liderliği’ kategorisinde aldığı altın ödülünü 15 Ekim 2022 tarihinde Londra’da gerçekleştirilecek tören ile alacak. Aslı Tekstil bu projesi ile dünya çapında örnek teşkil eden uygulamaların ödüllendirildiği Stevie Awards'ta birçok global markayı da geride bıraktı. Konuya ilişkin açıklama yapan Aslı Tekstil Genel Müdürü Selim Kasapoğlu, şunları kaydetti: “Uzun zamandır ‘Respect’ adı altında sürdürülebilirlik felsefemizi geliştiriyoruz. Bu yıl ‘Eşit Yarınlar İçin Değişim’ sloganıyla çalışmalar gerçekleştirdik, çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımızın söz aldığı bir sahne etkinliği gerçekleştirdik. Sahnede yer alan çalışma arkadaşlarımız çıktıkları bu yolda ısrarcı ve başarılı olmanın, kendi fikirlerini filtresiz aktarabilmenin gurunu yaşadılar. Daha da önemlisi sadece kendilerine değil çalışma arkadaşlarına ilham verdiler.”

“Çalışma arkadaşlarımızın hayatına dokunuyoruz”

Liderlik kültürünü başka bir iletişim modeli ile şirketlerinde hayat geçirdiklerini ifade eden Kasapoğlu, “Liderler etkileyen, takip edilen, yenilikçi ve motive eden kişilerdir. Biz çalışma arkadaşlarımızın önce kendi hayatının, sonra da süreçlerinin lideri olmasını önemsiyoruz. Bu nedenle çalışma arkadaşlarımızın düşüncelerini özgürce aktarabilen, sorgulayan, yaşama her zaman farklı pencereden bakabilecek cesareti olan ve kutunun dışında düşünebilen bireyler olması için eğitimler veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Eşit Yarınlar İçin Değişim inancımızı uluslararası prestijli iş ödülleri listelerinde duyurmaktan; ekoloji dostu ürünlerimizi, yenilenebilir enerji yönetimimizi ve doğaya duyduğumuz saygıyı eşitlikçi yaklaşımımızla sürdürmekten gurur duyuyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER