ATAKAN'IN ÖLÜMÜNDE İHMAL Mİ VAR..?

ATAKAN'IN ÖLÜMÜNDE İHMAL Mİ VAR..?

Gümüşhane Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü 3’ncü sınıf öğrencisi Denizlili Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu önceki gün Kaklık’ta gözyaşlarıyla toprağa verildi. Gümüşhane Valisi 5 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını, adli sürecin sürdüğünü açıkladı. Soruşturma “İhmal mi var?” sorusunu gündeme getirdi.

Gümüşhane’de mühendis olmak için okurken, iki gün önce yurt yolunda üzerine düşen kaya nedeniyle yaşamını yitiren Denizlili Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu dün Kaklık’ta gözyaşları içinde toprağa verildi.

KAYANIN DÜŞTÜĞÜ YERDE ÇALIŞMA VAR

Atakan’ın ölümünün üzerinde ise bir sır perdesi var. Çünkü büyük bir uçurumun altında bulunan yol yukarıdan kayaların düşmesi için oldukça uygun bir coğrafyada bulunuyor. Ancak, yamacın üzerinde Gümüşhane Devlet Hastanesi’nin inşaatı ve yol yapım çalışmaları sürüyor.

KAYAYI İŞ MAKİNESİ Mİ DÜŞÜRDÜ?

Atakan’ın arkadaşları, Atakan’ın oradan geçtiği sırada yukarıda bir iş makinesinin çalıştığını ileri sürüyor. Eğer bu iddia gerçekse kaya, iş makinesinden ötürü aşağıya düşmüş olabilir.

GÜMÜŞHANE VALİSİ: 5 KİŞİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Bu iddia Gumushane.gen.tr tarafından Gümüşhane Valisi Okay Memiş’e de soruldu. Vali Memiş, 5 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

KAYANIN DÜŞME SEBEBİ NEDİR?

Başta kendisi de olmak üzere herkesi derinden üzdüğünü kaydeden Vali Memiş, “Ben de Gümüşhane Valisi olarak bu ilin herşeyinden sorumlu bir kişi olarak derin bir üzüntü içerisindeyim. Konu yargıya da intikal etti, soruşturuluyor. Bu kayanın düşme sebebi nedir? Yargı mensuplarımızın yapacağı soruşturma ve kovuşturma sonrasında ortaya çıkacaktır. Bendeki bilgilere göre 5 kişiyle ilgili adli işlem başlatıldı, süreç devam ediyor” dedi.

“O KAYANIN ALTINDA BİZ DE KALABİLİRDİK”

Kendisinin Gümüşhane Valisi olarak neredeyse her gün o yola gittiğini ve bu kazanın kendisinin başına da gelebileceğine değinen Vali Memiş, “Bunu net bir şekilde ifade ediyorum. Bir şantiye şefi gibi yolun bir an önce yapılması ve 60 milyon liraya mal olan hastanemizin bütün Gümüşhaneli hemşerilerimizin bir an önce hizmetine açılması için çaba gösteriyorum. Dolayısıyla bu kazaya hepimiz maruz kalabilirdik” diye konuştu.

KENDİLİĞİNDEN Mİ DÜŞTÜ, İŞ MAKİNESİ Mİ DÜŞÜRDÜ?

Olayla ilgili ilk verileri de paylaşan Vali Memiş, “Olayın neticelenmesine yüce yargı karar verecek ama ilk verilere göre yukarıda bir kepçenin kendi başına çalışırken, gerekli tedbirleri almadan çalışabileceği yönünde bilgiler var. Ya da aşırı yağışlardan dolayı kaya kütlelerinin gelebileceğine yönelik elimizde iki veri var. Gümüşhane topografyası bu tür heyelana müsait bir yapıya sahip. Kaya düşmesine açık bir yapı. Hem Trabzon hem de Kürtün-Giresun yolu üzerinde neredeyse her gün toprak kayması, kaya düşmesi gibi olaylarla karşı karşıya kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER