Atalay Coza DESOB’a aday oldu

Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (DESOB) 28 Nisan’da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurul için öncesinde Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenleyen Denizli Terziler, Konfeksiyoncular, Tuhafiyeciler ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Atalay Coza, DESOB’a aday olduğunu açıkladı.

Atalay Coza DESOB’a aday oldu

Denizli Terziler, Konfeksiyoncular, Tuhafiyeciler ve Giyim Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Atalay Coza, Denizli Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü ve Başkan Yardımcısı Abdullah Akyol ile birlikte Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Atalay Coza, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (DESOB) 28 Nisan’da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Basın mensuplarına projelerini anlatan Coza; “Olağanüstü genel kurulda 35 bin esnafı temsilen 497 delege oy kullanacak. 35 bin esnafın vebalini omuzlarımızda taşıyoruz. 50 yıldır onlar için ne yapıldı, neler yapılmadı çok önemli. Yapılanlar da yapılmayanlar da biliniyor. Biz, yapılmayanları yapmak için aday olduk. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ne işe yarar göstermek için aday olduk. Projelerimizle bu yola çıktık. Her ay 200 üniversite öğrencisine 300’er Lira öğrenim bursu vereceğiz. Mesleki Eğitim Merkezi’ne 10 bin Lira iaşe yardımında bulunacağız. Buraya devam eden çıraklar için pansiyon yapacağız. Maddi gücü yetersiz olan esnaf odalarının borçlarını bir defalığına sıfırlayacağız. Esnafa e-ticaretle ilgili eğitim desteği sağlayacağız” dedi.

“AYAK OYUNLARINI BOZACAK, ‘KRAL ÇIPLAK’ DİYECEĞİZ”

Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu’nun seçim süreci dolayısıyla başkanlıktan ayrıldığını, etik olarak Devecioğlu’nun beklenmesi gerektiğini söyleyen Denizli Berberler Odası Başkanı İdris Ağılönü; “Ancak ayak oyunlarıyla Turgut Başkanı devre dışı bırakmak istediler. Oyunu kuran da bu işlerden elini etiğini çekmiş gibi görünen ama hiç çekmeyen herkesin bildiği kişi. Yapılan bu yanlışa karşı ‘kral çıplak’ diyebilmek, oldubittiye karşı koymak için aday olduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER