Ataman, Denizli’nin 20 yıllık kentsel gelişimini anlatacak

Denizli’nin son bir asırlık gelişimini inceleyen mimar Hüsamettin Ataman, 22 Ocak Salı Günü saat 17.00’de Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Denizli’nin 1971-1991 yılları arasını kapsayan kentsel gelişimini anlatan sunum yapacak.

Ataman, Denizli’nin 20 yıllık kentsel gelişimini anlatacak

DRT Televizyonu’nda yayınlanan ‘Son Yüz Yıl’ adlı programı ve yayınladığı kitaplarıyla Denizli’nin son bir asırlık gelişimini inceleyen | | | mimar Hüsamettin Ataman, Denizli’nin 1971-1991 yılları arasını kapsayan dönemdeki kentsel gelişimini anlatan görsel bir sunum hazırladı.

Mimarlık mesleğinde ulaştığı 50’nci yılı anısına hazırladığı sunum hakkında bilgi veren Ataman; “Her geçen gün sorunlarıyla birlikte büyüyen kentimizin daha sağlıklı gelişmesi için yerel yöneticilerin ve tüm ilgililerin dikkatini çekmek amacıyla bu sunumu hazırladım. Geçmişte yapılan yanlışları ve doğruları iyi saptayabilirsek, geleceği daha sağlıklı planlayabiliriz” dedi. 22 Ocak Salı Günü saat 17.00’de Mimarlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Mimarlar Odası Denizli Temsilciliği’nin ilk 20 yılı da (1971-1991) değerlendirilecek.

FERHAT SOLKOL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER