“Atatürk, bize cumhuriyeti emanet bırakmıştır”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 10 Kasım Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

“Atatürk, bize cumhuriyeti emanet bırakmıştır”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. Yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Vali Atik, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım, Türk milleti için matem günü olmakla beraber aynı zamanda Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sahip olduğumuz bu büyük değeri bilerek, ideallerimizi gerçekleştirme konusundaki kararlılığımızı gösterme çabamızı hatırlama günüdür. Yalnızca büyük Türk milletinin değil, bütün insanlığın saygısını ve takdirini kazanmış büyük bir öndere sahip bir milletin yapabileceklerini anımsayıp daha ileriye gitme konusundaki azmine hız verme günüdür” dedi.

VALİ ATİK, ŞEHİT VE GAZİLERİ DE UNUTMADI

Vali Atik anma mesajında şunları söyledi:

“Böylesine büyük bir deha ve devlet adamı bize Cumhuriyet gibi büyük bir emaneti bırakmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizi her şartta korumak, ilerletmek, gösterdiği hedefe ulaşmak için çaba gösterip onu yücelterek sonsuza kadar yaşatmak, bizim, gelecek nesillere karşı en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. Yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve O’nun nezdinde fedakârca canlarını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, sevgi, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221