Atatürk sevgisini dizelere döktü

Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Avukat Mehmet Ali Yılmaz, kendi yazdığı ve ‘İşte o Atam’ ismini verdiği şiiri için kamera karsısına geçti. Yaklaşık 4 saat suren çekimin ardından iki günde montajı tamamlanan şiir klibi internet üzerinden sosyal platformlardan paylaşıldı.

Atatürk sevgisini dizelere döktü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale İlçe Başkanı Avukat Mehmet Ali Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılısının 83. yılı nedeniyle ataya özlemini kendi yazdığı şiirle anlattı.

Başkan Yılmaz, ‘İşte o Atam’ ismini verdiği şiiri için kamera karsısına geçti. Irlıganlı Mahallesi’nde bulunan Atatürk Köşesi’nde yaklaşık 4 saat süren çekimlerin ve seslendirmenin ardından şiir, iki gün süren montaj çalışmasından sonra internet üzerinden sosyal paylaşım sitelerinden yayınlanmaya başladı.

Kısa sürede şiir büyük beğeni topladı. Her 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da Atamızı özlem ve saygıyla andığını onun gösterdiği hedefleri şiirle anlatmak istediğini belirten Başkan Yılmaz, “83 yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 83. kez başın bir kere daha sağ olsun. 10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Biz Cumhuriyetin aşığıyız çünkü Cumhuriyet insan olmanın da adıdır, millet olmanın önemidir. Laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile her daim kıvanç duyuyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk cesur yüreği ve takdire şayan feraseti ile ilelebet devletimizin yaşayacağını ifade etmiştir. Ne mutlu Türk’üm diyene demek; milletçe haykırmak hepimize yarınları emanet etmek ve var olmak manası taşımaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk her zaman yaşar, ebediyen. Cesur yürekli, Sarı Zeybek’e minnet ve hasretle... Mustafa Kemal çok yaşa! Silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin de ruhu sat olsun. Onun gösterdiği hedeflere durmadan, dinlenmeden, emin adımlarla ilerleyeceğiz” dedi

İşte o Atam

Hazan mevsimidir, yaprak dökümü misali…

Bir Selanik Türküsü gibi…

Gözler buğulu, için üşür Kasım’da...

Yürekler hüzünlüdür, özlemek vardır hep çok özlemek.

Aslında ağlamak hıçkırarak,

Saat dokuzu hiç geçmesin istemek…

Ant içmek cumhuriyet için, ülkem için...

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demek.

Samsun’dan denizleri aşmak,

Makus talihini kırmak,

Nutka bakmak…

Bozkurt bakışlı bir kahraman olmak.

Varlığını Türk varlığına armağan etmek.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene derken haykırmak.

İşte o Atam!

Cesur yürekli, Sarı Zeybek!

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER