AÜ HUKUK MEZUNLARI PAMUKKALE’DE BULUŞTU

Ankara Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi 1974 mezunları Pamukkale‘de buluştu. Denizli Barosu avukatlarından Ali Kavak’ın öncülük yaptığı buluşmaya, yüksek yargı da görev yapan hakimler, savcılar ve siyasetin ünlü isimleri katıldı.

Ankara Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi 1974 mezun olan; Denizli Barosu avukatlarından Necati Caner, İsmail Ağar, Osman Nuri Aydemir, Bekir Güngör, Yargıtay eski Daire Başkanı Naci Başsorgun, TBMM 23. Dönem Ankara Milletvekili, Ankara Barosu eski Başkanı, CHP eski Grup Başkanvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay, Yüksek Yargı’da görev yapan Recep Yalçın, Mustafa Ünal, Şerife Öztürk, Kuzey Kıbrıs Barosu üyesi Hüseyin Besimoğlu ve 160’a yakın avukat ve eşleri Pamukkale Colossae Thermal Hotel’de konakladı.

Denizli Barosu avukatlarından Ali Kavak, Atatürk’ün izniyle kurulan Ankara Üniversitesi’nden mezun olmaktan mutlu olduklarını belirterek,“Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da özgürlük meşalesini yakarak Samsun’dan başlattığı yürüyüş ile Sivas, Erzurum, Ankara yürüyüşünü takiben Sakarya Meydan Muharebesi, 26 Ağustos Büyük Taarruzu 30 Ağustos Zaferi ile özgürlük yürüyüşünü sürdürmüş, 9 Eylül’de Türkiye’nin kurtuluş günü olmuştur. Atatürk’ün deyimi ile ‘Benim karakterimde bağımsızlık ve özgürlük vardır’, ‘Adalet devletin temelidir’ ilkeleriyle kurulmuş AÜ Hukuk Fakültesi’nden 1974 mezunu arkadaşlarımı, Pamukkale’de ağırlamak onurunu yaşattıkları için bahtiyarım. Yıllarca adaletin çeşitli birimlerinde çalışan arkadaşlarımızı Pamukkale’de ağırlamaktan mutlu oldum. Pamukkale’yi ilk kez gören arkadaşlarımız var. Bizim öğrenciliğimiz mücadele içerisinde geçti. Cumhuriyeti bir adım daha ileriye taşımak için mücadele verdik ve hala veriyoruz. Üniversite arkadaşlarım heyecanlarından ve enerjilerinden bir şey kaybetmiş değil…” dedi. Pamukkale gecesine katılan avukatlar, gecenin ilerleyene saatine kadar anılarını tazelediler ve eğlendiler.

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER