AVCIL HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

AVCIL HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

Türk Halterinde son dönemin dikkat çeken yıldızı Mehmet Avcıl, 12-15 Nisan tarihlerinde Ağrı’da yapılacak Türkiye Şampiyonasına ara vermeden hazırlanıyor.

Son bir buçuk yılda 7 kez Türkiye Şampiyonu olan Denizlili Mehmet Avcıl, hedeflerine giden yolda çalışmalarını sürdürüyor. Şampiyon halterci, 12-15 Nisan tarihlerinde Ağrı’da yapılacak Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonası için enerji depoluyor.

HEDEF ALTIN MADALYA
Altın madalya hedefiyle yarışmaya hazırlanan Anafartalar Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Mehmet Avcıl, haftanın altı günü çalışmalarını Hasan Güngör Spor Salonunda sürdürüyor. Avcıl, üç yıllık kariyerinde yıldız ve genç kategorilerinde elde ettiği Türkiye Şampiyonluklarına en son Gaziantep’te ki Büyükler Türkiye Şampiyonasında 291 kg. kaldırarak önemli bir başarıyı daha eklemişti.

PODYUMA FAVORİ ÇIKACAK
85 kg’da podyuma çıkacak genç halterci otoriteler tarafından favori gösterilse de Antrenörü Ferhat Coşkun nezaretinde çalışmalarını aksatmıyor. Ağrı’dan altın madalya ile döneceklerine inanan Antrenör Coşkun her yarışmaya ayrı motivasyonla hazırlandıklarını belirtti.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER