AVM’lerde restoran ve kafeler kapalı mı olacak?

Çin’de otaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Sonbahar aylarının gelmesiyle Türkiye’de yeniden yükselişe geçen korona virüs kaynaklı hasta sayısı bir dizi önlemler getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasında ülke genelinde bir dizi kısıtlamalara gidildiğini açıkladı.

AVM’lerde restoran ve kafeler kapalı mı olacak?

İçişleri Bakanlığı’nın, Kovid-19 ile mücadelede uygulanacak tedbirlere ilişkin yeni genelgede alışveriş merkezleri içindeki kafe ve restoranlara ilişkin kararlar da yer aldı.

Genelgede, restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerlerinin 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya “gel-al” hizmeti verecek şekilde açık olabileceği, bu iş yerleri ile online yemek sipariş firmalarının saat 20.00’den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebileceği belirtildi.

AVM’lerde bulunan kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerlerinin de bu kapsamda olduğu, söz konusu yerlerde yemek için kullanılan masalardaki oturma düzenlerinin kaldırılacağı öğrenildi.

AVM’LERDE DE GEÇERLİ OLACAK

Buna göre, AVM içindeki bu iş yerleri de 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya “gel-al” hizmeti verecek. Genelge uyarınca AVM’ler, saat 20.00 itibarıyla kapanacağından bu iş yerleri de faaliyetlerini aynı saatte sonlandıracak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221