Avrupa, Çal’ı ve Akcan’ı listeye aldı

Denizli’nin 19 bin nüfuslu şirin ilçesi Çal’ın Belediye Başkanı Fethi Akcan, İngiltere’deki Global Liderler Kulübü (Oxford Global Club of Leaders) Analitik Merkezi’nin ‘Şehir Yönetiminde Mükemmellik’ ve ‘Yılın Şehir Yöneticisi’ dallarında ödüle aday gösterildi.

Avrupa, Çal’ı ve Akcan’ı listeye aldı

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, 4 Ekim’de Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenecek törene davet edildi. Oxford Global Club of Leaders Sekreteri Alexandra Ferguson, Başkan Akcan’a gönderdiği davet yazısında şu bilgileri paylaştı: “Bölgenizin başta turizm olmak üzere dinamik ilerlemesi, yatırım ve turizm potansiyelinin artması ve çekici imajı nedeniyle Global Club Of Leaders Analitik Merkezi tarafından aday olarak seçilmiştir. Belediyenizin etkili şehir yönetimini, şehir altyapısının iyileştirilmesini ve çekiciliğini teşvik etmek, potansiyel yatırımcıların ve uluslararası iş çevrelerinin dikkatini çekmek için Global Liderler Kulübü, belediyenizi ve sizi ‘Şehir Yönetiminde Mükemmellik’ ve ‘Yılın Şehir Yöneticisi’ dallarında aday göstermiştir. Global Liderler Kulübü, belediyenizi ve sizi kişisel olarak şehirdeki prestijli uluslararası ödüller için aday göstermiştir”

“BÖLGEMİZİN CAZİP HALE GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İlçede başta tarım ve turizm olmak üzere başlattıkları çalışmaların Avrupa’daki sivil toplum tarafından oda yakından takip edilmesinin gurur verici olduğunu söyleyen Başkan Akcan, “Geçtiğimiz ay Çinli bir yatırımcı heyet Çal’a geldi. Bölgemizin yatırım açısından cazip hale gelmesi için çalışıyoruz. Çal’ın isminin Avrupa arenasında da konuşuluyor olması, bir yerlere aday gösterilmesi bizlere, Çal halkına gurur veriyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER