Avukat ailenin YKS birincisi oğluna Baro’dan tebrik

Denizlili Avukatlar Şaban Kaymak ve Alev Kaymak’ın oğulları Ozan Kaymak, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yerleştirme puanında Türkiye birinciler birincisi olarak Denizli’yi gururlandırdı. Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan da Kaymak ailesini Baro Binası’nda ağırlayarak başarılı öğrenciyi tebrik etti.

Avukat ailenin YKS birincisi oğluna Baro’dan tebrik

Denizlili Avukatlar Şaban Kaymak ve Alev Kaymak çiftinin oğulları Ozan Kaymak, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS), 14-22 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenen Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanarak elde ettiği 25 ek puanla birlikte yerleştirme puanında Türkiye birinciler birincisi olarak Denizli’nin gururu oldu. Kaymak, sayısal alanda ham puanda ise Türkiye 2’ncisi olarak önemli bir başarıya imza attı. Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan da meslektaşlarının mutluluğuna ortak olmak amacıyla Kaymak ailesini Baro Binası’nda ağırladı. Başkan İlhan, başarılı öğrenciyi tebrik ederek hediye takdim etti. Meslektaşlarına başarılı bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür eden Başkan İlhan; “Ozan Kaymak, üniversite sınavında Türkiye’de elde ettiği birincilikle hepimizi gururlandırdı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini de birincilikle kazandı. Üniversite sınavında bu güne kadar alınmış en yüksek puan. Yerleştirme puanı olarak 581 puan aldı. Ben meslektaşlarımı ve Ozan’ı tebrik ediyorum. Genç kardeşimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“BAŞARIMIN SIRRI: DÜZENLİ ÇALIŞMAK”

Elde ettiği başarının sırrının düzenli çalışmak olduğunu söyleyen Ozan Kaymak; “Sınava çok çalışamadım. Çünkü olimpiyat ekstra bir çalışma yükü istiyordu. Başarımın sırrı; düzenli çalışmak. Üniversite sınavına girerken çok rahattım. Ekstra bir beklentim yoktu ama tabi ki bazı hedeflerim vardı. Gelen sonuç hepimizi mutlu etti. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü de birincilikle kazandım. Gelecek planım henüz yok. Hazırlık sınıfını okuyup okumayacağıma karar vermem lazım. Yurt dışı konusunda da henüz bir karara varmadım” diye konuştu.

“HER ZAMAN ÇOCUĞUNUZUN ARKASINDA DURUN”

Avukatlık mesleğini çocukları ile daha iyi ilgilenebilmek için bıraktığını ve oğlu ile gurur duyduğunu söyleyen anne Alev Kaymak ise şunları aktardı: “ Ozan her zaman başarılı bir çocuktu. Disiplin onun için ön plandaydı. Matematik olimpiyatçısı olmasının da avantajları çok fazlaydı. Ailelere önerim; çocuklarına çok soru çözmelerini değil, konu eksiklerini tamamlamalarını önermeleri. Ayrıca her zaman çocuklarının arkasında durmaları gerektiğini düşünüyorum.”

“EŞİM ÇOCUKLARI İÇİN MESLEĞİNDEN VAZGEÇTİ”

Oğulları Ozan’ın başarısında eşinin çok büyük bir payının olduğunu vurgulayan baba Şaban Kaymak; “Eşim çocuklarımız için mesleğini bıraktı. Oğlumuzun başarısında payı çok büyük. Öncelikle eşime teşekkür ediyorum. Oğlumla gurur duyuyorum. Başarılarının daim olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER