Avukat Sezener'den arkadaşı Yağcıoğlu'na veda yazısı

Denizli siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı Hilmi Yağcıoğlu’nun 26 Kasım 2020 Perşembe günü vefat etmesi sevenleri yasa boğarken, 75 yıllık arkadaşı avukat Atilla Sezener, sosyal medyada , Hilmi Yağcıoğlu’nu kaybettik başlıklı bir yazı paylaştı.

Avukat Sezener'den arkadaşı Yağcıoğlu'na veda yazısı

HİLMİ YAĞCIOĞLU’NU KAYBETTİK

75 yıllık arkadaşım, dostum, çok üst seviyede meziyetleri olan mükemmel insan Hilmi Yağcıoğlu’nu kaybettik. Gerçekten üzüntüm sonsuzdur.

*

Acıpayam’ın Yüreğil Kasabasında doğan (1933) Hüseyin Hilmi Yağcıoğlu, 261 numaralı öğrenci olarak Denizli Lisesi Ortaokulu 1-A sınıfında arkadaşım oldu ( 1945) . O günden beri arkadaşlığımız ve dostluğumuz kesintisiz devam etti. Ben İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine, o İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesine girdi.

*

Teknik Üniversitesinde eski Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’la aynı yatakhaneyi paylaşmış ve bir başka Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel ile İnşaat Yüksek Mühendisi olduktan sonra tanışmış ve dostlukları Demirel vefat edinceye kadar devam etmiştir.

İki yıl ABD’de mesleki tetkiklerde bulunan arkadaşım, Denizli Belediyesinde 3 başkan döneminde encümen başkanlığı yapmıştır. Denizli’ye çimento fabrikasının kazandırılmasında çok önemli katkıları vardır.

Türkiye’nin en büyük yem fabrikasının kurulup işletilmesinde birinci derece rol ona aittir.

Denizli Devlet Su İşleri Baş Mühendisliği görevinde sayısız hizmeti geçmiştir. İnanın hepsini yazsam bir kitap oluşur.

Son olarak doğduğu yere büyük miktarda ceviz ağacı ekmiş ve hemşerilerini bu konuda teşvik etmiştir.

*

Üç oğlu ve bir kızı olan Hilmi, Hacettepe Tıp Fakültesinde profesör olan oğlu Süha’yı kaybettikten sonra çok zor günler geçirdi.

Son olarak 26 Kasım 2020 günü aramızdan ayrılıp Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Ülkemize ve kentimize sayısız hizmetler yapan can dostum asla unutulmayacaktır. Başta kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Hilmi kardeşim sonsuz rahmetler ve nurlar içinde uyusun.”

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211