AVUKATLAR GÜNÜ'NDE 'RESİMLİ DENİZLİ BAROSU TARİHİ'

AVUKATLAR GÜNÜ'NDE 'RESİMLİ DENİZLİ BAROSU TARİHİ'
banner92

Denizli Gazetesi, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Denizlili ünlü fotoğrafçı Cengiz Akhisar’ın arşivinden 1980’li-1990’lı yıllarda Denizli’de gerçekleştirilen, “Avukatlar Günü Balolarından” nostalji kokan bir fotoğraf seçkisi hazırladı.

Denizli Barosu’nun 1980’li ve 1990’lı yıllarda kutlanan 5 Nisan Avukatlar Günü’nü ve balolarını fotoğraflayan Foto Cengiz ünvanı ile tanınan Cengiz Akhisar; arşivini Denizli Gazetesi’ne açtı.

Bu süreçte 13 dönem (27 yıl) aralıksız Denizli Barosu Başkanlığı yapan Aziz Behçet Çomakoğlu da doğal olarak Avukatlar Günü Balolarının baş aktörü oldu. Behçet Çomakoğlu bu dönemde; Yargıtay Başkanı ve Yargıtay Üyelerini Denizli’de ağırladı.  Dönemin Denizli Valisi Necati Bilican ve Belediye Başkanı Ziya Tıkıroğlu ve protokolden de büyük destek aldı. Bu dönemde Çomakoğlu sonrası Denizli Barosu’na; İsmet Kayhan, Tuncer Yılmaz, Yıldırım Aycan, Erdal Çam ve Adil Demir ile (şu anda da) Müjdat İlhan başkanlık etti.

Denizli’nin bir döneminde tanıklık eden ve fotoğraflayan Cengiz Akhisar, “Baro ve meslek odalarının baloları o zamanlar muhteşem olurdu. Bu tün balolara tüm üyeler katılırken ve hem eğlence, hem de kaynaşma sağlanırdı. İşte yine bir 5 Nisan Avukatlar Günü geldi. Biz de bu özel günde Denizli Gazetesi okuyucuları için Denizli Barosu’nun düzenlediği geçmiş balolardan seçtiğimiz nostaljik fotoğraflardan bir demet hazırladık. Tüm avukatların günlerini kutluyorum” dedi. 

Muhammet Karaçay-Ozan Akakça

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124