AVUSTRALYALI SONİA, RAMAZAN AYINDA MÜSLÜMAN OLDU

AVUSTRALYALI SONİA, RAMAZAN AYINDA MÜSLÜMAN OLDU

Yaklaşık 2 yıldır İslamiyet’i araştıran Avustralya vatandaşı Sonia Leanne Rowell, Denizli İl Müftülüğü’nde düzenlenen törenle, Kelime-i Şahadet getirerek; Müslüman oldu.

Yaklaşık 2 yıldır İslamiyet’i araştıran Avustralya vatandaşı Sonia Leanne Rowell, Müslüman olmak için Denizli İl Müftülüğü’ne başvuru yaptı. Avustralyalı Rowell için Müftülük’te tören düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve duygulu anların yaşandığı törende, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Ortanca, Sonia Leanne Rowell'ya İslam'ın esaslarını anlattı ardından ihtida merasimine geçildi. İhtida Merasimi’ni İl Müftü Yardımcısı Ortanca gerçekleştirirken, Haytabey Camii İmam Hatibi Mehmet Çoban, Caner Ayvaz, Ahmet Aykol, Selcan Kandemir ve Sevilay Tuğan şahitlik etti.

“İKİ YILDAN BERİ ARAŞTIRIYORDUM”
Törende konuşan Rowell, kendi arzusuyla Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.  Rowell, “Müslüman olmak için İslamiyet’i iki yıldan beri araştırıyordum. Bu vesileyle Türkiye’de iki aydır İslamiyet’i yakından inceleme fırsatı buldum. İslamiyet’in diğer inanç mensuplarına gösterdiği saygı ve hoşgörüden dolayı Müslüman olmaya karar verdim” şeklinde konuştu.

“SONİA KARDEŞİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”
İl Müftü Yardımcısı Ortanca ise şunları söyledi: “11 ayın sultanı Ramazan ayında bir kardeşimizin Müslüman olmasına şahitlik etmemizden dolayı Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Sonia’nın ifade ettiği gibi, araştırmaları sonucunda Müslüman olması gösteriyor ki hak din ve Allah katında tek din; İslam’dır. Sonia kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbimden niyazım, Müslüman olan kardeşimize, yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin” dedi. Müslüman olan Sonia Leanne’ya İl Müftü Yardımcısı Ortanca, tarafından ihtida belgesinin ardından Rowell’a Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı Kur’an-ı Kerim’in İngilizce meali hediye edildi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER