Aydın-Denizli Otoyolu için kamulaştırma kararı

Denizli’nin yıllardır özlemini kurduğu Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi kapsamımda bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı, Resmi Gazete’nin yayımlandı.

Denizli’nin yıllardır özlemini kurduğu Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi’nde bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı alındı. Karar, Resmi Gazete’nin yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararda; “Aydın’ın Efeler İlçesi’nde Çeştepe, Tepecik, Gölhisar, Şahnalı, Mesutlu, Armutlu, Kozalaklı, Karahayıt, Yeniköy, Dereköy, Dalama, Kırıklar, Gödrenli ve Alanlı Mahalleleri, Aydın’ın Köşk İlçesi’nde Köşk ve Çiftlikköy Mahalleleri, Aydın’ın Yenipazar İlçesi’nde Hamzabalı, Dereköy, Çulhan, Alhan, Çarşı, Yeni, Karaçakal, Doğu, Donduran ve Direcik Mahalleleri, Aydın’ın Bozdoğan’ın Alamut, Sultanhisar’ın Atça Mahalleleri ile Aydın’ın İlçesi’nin Hamidiye, Toygar, Kırçaklı, Yazırlı, Mescitli, Dualar, Pirlibey Mahalleleri, Aydın’ın Kuyucak İlçesi’nin Çamdibi, Karapınar, Pamucak, Ören, Başaran, Azizabat, Yamalak ve Bucakköy Mahalleleri, Aydın’ın Karacasu İlçesi’ne bağlı Yenice Mahallesi ile Aydın’ın Buharkent İlçesi Merkez Mahallesi, Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde Kabaağaç, Tekke, Tırkaz, Kumluca, Acısu, Gerali, Duacılı, Yakayurt, Sazak, Sığma, Bala, Sakarya, Beylerbeyi ve Altıntepe Mahalleleri, Denizli’nin Babadağ İlçesi Kelleci Mahallesi, Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde, Yeşilyayla, Kumkısık, Hacıeyüplü, Üzerlik, Salihağa ve Çeltikçi Mahalleleri, Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde, Karakova, Korucuk, Küçükdere, Irlıganlı, Eldenizli ve Kocadere Mahalleleri, Denizli’nin Honaz İlçesi, Gürlek, Kocabaş, Dereçiftlik ve Honaz Mahalleleri sınırları içerisinde yol yapım çalışmalarının yürütülmesi ve anılan il ve ilçelerimizde proje için gerekli olan malzeme ocakları, kazı fazlası depo yerleri ve bağlantı yollarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazlar ile üzerlerindeki müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırılmıştır” denildi.

"GAYRETLİYİZ, TAKİPÇİSİYİZ"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları Projesi kapsamımda bazı taşınmazların acele kamulaştırma kararı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Projenin bir an evvel hayata geçirilmesi için istikamet çizildi, yürüyüş başladı. Gayretliyiz, takipçisiyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER