Aydın-Denizli Otoyolu projesi ihaleye çıkıyor

Bir dizi ziyaretler amacıyla Denizli’ye gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdelediği Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, yap-işlet-devret (YİD) modeliyle ihlale edilecek. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün projeye ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, geçici teminat tutarı 25 milyon Lira olan ihale 12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

Aydın-Denizli Otoyolu projesi ihaleye çıkıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 9 Mart’ta ‘Denizli İş Dünyası ile Buluşma' toplantısına katılmak amacıyla kente gelmişti. Denizli-Aydın otoyoluyla ilgili ‘Denizli’ye gelmişken bu açıklamayı yapayım’ diyerek gelişmeleri aktaran Bakan Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın onayını Ulaştırma Bakanlığı’na gönderildiğini belirtmişti. Albayrak, “Denizli’ye gelmişken bunu da açıklayayım, Denizli aydın otoyolu, değil mi? Daha buraya gelmeden Denizli-Aydın otoyolunun imzasını attım, bakanlığa gönderdim hayırlı uğurlu olsun” demişti.

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, ihaleye çıkıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün projeye ilişkin ihale ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, geçici teminat tutarı 25 milyon Lira olan ihale 12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Tüm istekliler arasında kapalı teklif alma usulüyle yapılacak ihale sonrasında proje yap-işlet-devret (YİD) modeliyle hayata geçirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221