Aydın-Denizli otoyolunda engel kalmadı!

Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesinin onaylandığını, inşaatın başlaması için bütün prosedürlerin tamamlandığını belirten AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Denizli’nin yıllardır hayali olan projenin başlaması için artık hiçbir engel kalmadı. Aydın-Denizli arası artık çok kısa ve çok güvenli olacak” dedi.

Aydın-Denizli otoyolunda engel kalmadı!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 26 Mart’ta ihalesi yapılan Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesinin 11 Haziran 2019 itibariyle onaylandığını, inşaatın başlaması için bütün hazırlıkların başladığını açıkladı. Projenin 5,3 milyar Lira’ya mal olacak dev bir yatırım olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin, “Otoyolun yapım süresi 3 yıl olarak planlandı. Söz konusu otoyolun 140 kilometresi ana gövde, 14 kilometresi de bağlantı yolu olmak üzere toplam 154 kilometre uzunluğunda olacak. Otoyol bünyesinde 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 19 viyadük ile 5 hizmet tesisi bulunacak. Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol ayrım kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar'a, oradan da Nazilli, Kuyucak, Buharkent ve Sarayköy'ün güneyinden devam ederek Denizli'de son bulacak” dedi.

“EMEK VERDİK, BAŞARDIK!”

Aydın-Denizli Otoyolu’nun büyük ve maliyeti yüksek bir proje olduğuna dikkat çeken Milletvekili Tin, “Bu nedenle kamuoyunun da tanık olduğu üzere ilmek ilmek işlediğimiz bir süreç yaşadık. Sabır ve emek isteyen bir projeydi. Denizli’nin yıllardır hayali olan bu proje ile ben de AK Parti’mizin siyaset sahnesine çıktığı ilk yıllarda İl Başkanlığımdan bu yana bizzat alakadar oldum. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci Beyefendi başta olmak üzere, hayalimiz olan bu projeye birçok milletvekilimiz, il başkanımız, bürokratımız emek verdi. Bizi hayalimize kavuşturan sürece katkı koyan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde ifade etti.

“DENİZLİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLUYOR”

Projenin başta turizm olmak üzere ekonomik anlamda büyük kazanımlar getireceğini vurgulayan Milletvekili Tin, “Aydın-İzmir arasında yapılan ve uzun yıllardan beri kullandığımız otoban üzerinden geçerken hep büyük hayaller kurardık. ‘Aydın-Denizli arasında da böyle bir yol olsa ve daha rahat ve güvenli bir yolculuk yapsak’ derdik. İnşallah artık bu hayalimize kavuşmamıza ramak kaldı. ‪Kısa sürede tamamlanması planlanan Aydın Denizli arası otoban projesi ile memleketimiz Denizli’den artık zaman kaybı yaşamadan daha rahat ve güvenli bir şekilde Aydın ve İzmir’e ulaşacağız. Aydın-Denizli otoyolu, güvenli ve hızlı ulaşımın yanı sıra kentimize ekonomik anlamda da kazanç getirecek. Turizm yolu artık daha güvenli olacak. Devamında Antalya’ya uzanması öngörülen otoyol ile Denizli, turizm güzergâhının odağına yerleşmiş olacak. Diğer yandan İzmir limanına yük taşımacılığı artık daha hızlı ve konforlu olacak” dedi.

“YAPARSA AK PARTİ YAPAR!”

“Bugüne kadar ne söz verdiysek yaptık” diyen Milletvekili Şahin Tin, şunları aktardı: “Birçok projede olduğu gibi, Aydın-Denizli otoyolunu bitirmek de inşallah bize nasip olacak. Onlar hayal bile edemedi ama biz gerçeğe dönüştürüyoruz. Birileri yürümeyi bile kendine zul görürken, biz milletimiz ve memleketimiz için her zaman daha ileriye koştuk. Elbette yetmez daha da ileriye koşacağız. Denizli’mizin, ülkemizin beklentilerini karşılamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gururla ifade etmek isterim ki; yaparsa AK Parti yapar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER