AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNUN İHALESİ; 16 EKİM’DE

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesisin 16 Ekim’de yapılacağını söyledi.

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLUNUN İHALESİ; 16 EKİM’DE

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 4’üncü dönem toplantısı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İlçe Kaymakamları, Yatırımcı Bölge ve İl Müdürleri, Meslek Kuruluşları, Odalar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri katıldı.

Toplantıda önemli bazı yatırımların son durumlarını da paylaşan Vali Köşger “DSİ Bölge Müdürlüğü’nde Sultanhisar Göleti ve Sulaması, Söke Karacahyıt Göleti ve Sulaması, Karpuzlu Şenköy Göleti ve Sulaması Projeleri tamamlandı. Eğitimde ise 24 derslikli 2 lise, 18 derslikli 2 ortaokul tamamlanmış 60 derslikli 3 lise, 12 derslikli bir ortaokul, 45 derslikli 5 ilkokul, 8 derslikli bir anaokulu, 3 atölye, 100 öğrenci kapasiteli pansiyon ve bir spor salonunun yapımı devam etmektedir. Karayolları alanında Aydın Denizli Otoyolunun ihalesi 16 Ekim’de yapılacaktır.

800 yataklı Şehir Hastanesinin 7 Temmuz’da ihalesi yapılmış olup değerlendirme aşamasındadır. 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin arsa tahsis ücreti süreci devam ediyor.


Spor alanındaki yatırımlardaysa Nazilli Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ikmal inşaatı çalışmaları yüzde 95 ve Köşk ilçesi 500 kişilik Spor Salonu yapımı tamamlandı” dedi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER