Aydın İl Emniyet Müdürü, hemşehrilerini ağırladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile geçtiğimiz Eylül ayında Van Emniyet Müdürlüğü görevinden Aydın Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Suat Ekici’yi Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile hemşehrileri ziyaret etti.

Aydın İl Emniyet Müdürü, hemşehrilerini ağırladı

1969 yılında Denizli’nin Çal İlçesi’nde dünyaya gelen, 1991 yılından bu yana da Emniyet Teşkilatı’nın çeşitli kademelerinde çalışan ve 3.5 yıl Van Emniyet Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Aydın’a atanan Mehmet Suat Ekici’ye anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Hemşehrilerini ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Ekici, “Doğup büyüdüğüm, çocukluk yıllarımın geçtiği Çal’ı, Çallılar’ı unutmam mümkün değil. Hemşehrilerim sanki Çal’ı ayağıma getirdi. Başta, sevgili dostum Başkan Fethi Akcan olmak üzere ziyaretime gelen muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. En kısa zamanda iade-i ziyarette bulunacağım” diye konuştu.

“ÇALLILAR GURUR DUYUYOR”

25 mahalle muhtarı ile birlikte Ekici’yi ziyaret eden Başkan Akcan, “Çok sevdiğim, yakın dostum, kardeşim Mehmet Suat Ekici’nin Aydın’da göreve başlaması biz Çallılar’ı mutlu etti, gurur verdi. Türkiye’nin ve dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın başarılı hemşehrilerimiz ile yakın temasa geçip, sağlıklı diyaloglar kuruyoruz ” dedi. Başkan Akcan, Ekici’ye Çal’da geleneksel yöntemle üretilen organik pekmez, kuru üzüm ve Çallı ressam Gürcan Ekici’nin ‘Geçmişte Çal’da Har Zamanı’nı anlatan resim tablosunu hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER