Aydın’daki kâğıt fabrikası açılışında Denizli de vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde kâğıt fabrikasının açılışını yaptı. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Necip Filiz de açılışa katılarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etti. 

Aydın’daki kâğıt fabrikası açılışında Denizli de vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde kâğıt fabrikası açtı. Açılışa; Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, AK Parti Grup Başkan Vekili VE Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök de katıldı.  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Necip Filiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış sürecinin başından sonuna kadar yalnız bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış törenindeki konuşmasına, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük üretim tesisi olan yatırımı ülkeye kazandıran Kipaş Holding'in yöneticileri ile projeye destek veren kurumları tebrik ederek başladı. Üretim tesisinde çalışan ve çalışacak olanlara da başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen tesisin kâğıt alanında ülkenin büyük bir ihtiyacını gidereceğini ve cari açığın azaltılmasına önemli katkılar sunacağını söyledi. İki etaptan oluşan yatırımın, açılışını yaptıkları ilk etabının tamamlandığını ve deneme üretimlerinin başladığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, fabrikada, birçok alanda kullanılan kraftliner, köşeli beyaz testliner ve beyaz kraftliner kâğıtların üretileceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER