Aydınlı gazetecilerden su altında mesaj

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ile CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’in organize ettiği etkinlikte Aydın’da görev yapan basın mensupları, Kuşadası’nda tüplü dalış ile su altını keşfetti. Sportif yönüyle tanınan Başkan Sevim ile birlikte daha önce rafting yapan Aydınlı gazeteciler bu kez su altına dalış yaparak; ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ yazılı pankart açtı.

Daha önce Aydın’daki basın mensuplarıyla Muğla’daki Dalaman Çayı’nda rafting yapan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, geçtiğimiz haftalarda Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan’ı ziyaret etti. Ziyarette sportif yönünü anlatan Başkan Sevim, dalgıçlık üzerine konuşurken gazetecilere dalış sözü verdi. İkinci kez de sözünü tutan Başkan Sevim, kent genelinde görev yapan basın mensuplarıyla su altını keşfetti. ABGC’nin çağrısı ile etkinliğe katılan 35 gazeteci, su altının eşsiz güzelliğini inceledi. Yaklaşık 4 saat süren su altı etkinliğinde büyük keyif yaşayan Aydınlı gazeteciler, su altında ABGC tarafından hazırlanan ‘Yerel Medyana Sahip Çık’ yazılı pankart açtı. Aydınlı gazeteciler, yerel basına destek verilmesi için farkındalık oluşturdu. Başkan Sevim’in tüm gazetecilere karşı olan özel ilgisi büyük takdir kazandı. Nazilli’de motosikletiyle gittiği etkinliklerle farklı bir profil çizen Başkan Sevim’in su sporları başta olmak üzere hava sporlarında da etkin olması gazeteciler tarafından hayranlıkla karşılandı. Başkan Sevim’in bu yönü, bir sonraki olası etkinliğin de havada olması gerektiği esprilerine neden oldu.

“ETKİNLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Gazetecilerin tüplü dalış deneyimi yaşamasından mutluluk duyduğunu söyleyen ABGC Başkanı Cem Ulucan, “Serkan Başkan ile daha önce rafting etkinliği yapıp bir deneyim yaşamıştık. Geçtiğimiz hafta cemiyetimizi ziyareti sırasında tüplü dalış yapabileceğimiz konusunda görüş birliğine vardık. Önce teknede planlanan etkinlik pandemi nedeniyle teknelerin kapasitesinin yarıya düşürülmesi üzerine Le Bleu Otel’de yapıldı. Gazetecilerin stresli iş hayatlarından bir nebze uzaklaşmasını sağlamak, fiziksel ve ruhsal rahatlamalarına vesile olmak için bu tür sosyal ve sportif etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“İYİ Kİ PLANLAMIŞIZ”

Doğa sporlarının hem kişisel gelişimde hem de insanların ruhen ve bedenen dinlenmesinde çok büyük rolü olduğunu hatırlatan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim; “Bir aktivitenin hissettirdiği duyguyu en güzel şekilde anlatabilmek için o anı yaşamak gerekir. Önceki Rafting aktivitemizi deneyimleyen basın emekçisi arkadaşlarımın mutluluklarını görünce kendilerine dalış aktivitesiyle ilgili de bir deneyim yaşatmanın güzel olacağını düşündüm. İyi ki planlamışız. Çok güzel anılar ve deneyimlerle aktivitemizi tamamladık. Bundan sonraki etkinliklerimizde de basın mensubu arkadaşlarımızın ayaklarını yerden kesecek bir aktiviteyle devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211