AYSİAD KADIN KOMİSYONU İLK SERGİSİNİ AÇTI

AYSİAD KADIN KOMİSYONU İLK SERGİSİNİ AÇTI

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) Kadın Komisyonu’nun, AYSİAD kursları kapsamında hazırlamış olduğu ‘AYSİAD Ebru Sanatı’, Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD), sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Yaptığı çalışmalarla Denizli’de diğer kurumlara örnek olan AYSİAD’nın kadın komisyonu bu kez de farklı bir çalışma gerçekleştirdi. Derneğe üye olan kadınların ebru sanatıyla yapmış olduğu resimler Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde vatandaşların beğenisine sunuldu. Açılışa; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler, AYSİAD Kadın Komisyonu Başkanı Aslıhan Sezen, dernek üyeleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Denizli halkının beğenisine sunulan ‘AYSİAD Ebru Sanatı’ 3 gün boyunca açık olacak ve sanatseverlerle buluşacak.

“ÇOK GÜZEL BİR SERGİ”
Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, emeği geçenlere teşekkür ederek; “Hanımefendiler çok güzel bir sergi açmışlar. Sosyal sorumluluk anlamında AYSİAD her zaman en önde yer almıştır. Çocuklarımız da burada güzel eserler ortaya çıkarmış.  Gayretlerinden dolayı öncelikle emeği geçen hanımefendilere ve Başkan Hüseyin Erikler’i tebrik ediyorum. Denizlimiz için kültür ve sanat anlamında çalışan arkadaşlarımıza destek vereceğiz. Değerlerimiz bu şekilde ileri nesillere aktarılıyor. Katkı koyan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

“SANAT FAALİYETLERİNE DESTEK VERİYORUZ”
Dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerinin altını çizen AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler, “ Biz dernek olarak sosyal sorumluluk projelerine destek veriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan da bizim üyemiz ve bize destek oldu. Bizler kurumlar ve belediyelerle sürekli çalışma içerisindeyiz. Denizli’de sanat faaliyetlerinde önde geliyoruz. Her zamanda öyle olmaya devam edecek. Ben şahsen bu konulara yatkın değilim. Eşlerimiz öğrendi, zamanla biz de öğrenmek istiyoruz. Seviye Okulları’nda öğretmenlik yapan ve bize destek olan hocalarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

“GÜZEL İŞLER YAPMAK İSTİYORUZ”
Sergi hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan AYSİAD Kadın Komisyonunu Başkanı Aslıhan Sezen, “Derneğimizde kadın komisyonumuzla etkinliklerimiz oluyor. Ebru kursu düzenlemiştik. Görmüş olduğunuz eserleri Ayşe Altun hocamızla beraber yaptık. 3 gün boyunca bu sergi devam edecek. Gelip görmek isteyenler derneğimizde yapılan etkinliklerimize katılmak isteyenler buraya gelebilirler. Hep birlikte güzel işler yaparak sanata verdiğimiz değeri gösteririz” diye konuştu.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER