AYSİAD, 'YAREN GECESİ'NDE OZANLARI AĞIRLADI

AYSİAD, 'YAREN GECESİ'NDE OZANLARI AĞIRLADI

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD), yeni faaliyet dönemine; geleneksel olarak her Salı gerçekleştirilen ‘Akademi Sohbetleri’ programı kapsamında Denizlili Aşık; Ozan Nihat ve Erzurumlu Aşık Selahattin Kazanoğlu eşliğinde ‘Yaren Gecesi’ ile başladı.

Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD), bu hafta dernek binasında her Salı gerçekleştirilen geleneksel ‘Akademi Sohbetleri’ toplantısında Denizlili Aşık Ozan Nihat ve Erzurumlu Aşık Selahattin Kazanoğlu’nun atışmalarına ve müzik eğlencesine tanıklık etti.  Etkinliğe; AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler ve AYSİAD Başkan Yardımcısı Erol Akça’nı yanısıra, Yönetim Kurulu Üyeleri ve işadamları da katıldı. Aşıkların atışmaları ile başlayan gecede konuklar doyasıya eğlendi.

BAŞKAN ERİKLER: “GÜZEL BİR BİRLİKTELİK SAĞLADIK”
Dernek olarak düzenli programlar gerçekleştirdiklerini söyleyen AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler, “Yaren gecesi’ adı altında bugün burada güzel bir birliktelik sağladık. Derneğimizin amacı; kültürümüzü genç arkadaşlarımıza aktarabilmek. Ozanlarımız ve yaren gecelerimiz bizim çok eskiden bugünlere gelen adetlerimizden. Bugün burada bize bu güzel geceyi yaşatan Ozan Nihat Bey’e ve arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

“DÖNEM DÖNEM BİR ARAYA GELECEĞİZ”
Dernek üyelerinin de bu gecenin olmasına çok sevindiğini belirten Başkan Erikler, “ Türk’ün özünde böyle şeyler var. Buradaki üyelerimizde atışmalardan hayli zevk alıyorlar. Dönem dönem böyle etkinliklerle bir araya geleceğiz” diye konuştu.

“OZANLARIMIZLA HOŞ SOHBET YAPALIM İSTEDİK”
Halk müziklerimiz, türkülerimiz ve ozanlarımız günümüzün iş stresi içerisinde bizlere çok iyi geliyor diyen AYSİAD Başkan Yardımcısı Erol Akça, “ AYSİAD yaklaşık 12 yıldan bu yana Denizli’de hizmet veriyor. Yaklaşık 150’ye yakın üyemiz var. Bugünde dernek binamızda böyle güzel bir etkinlik gerçekleştirelim istedik.  Salı günlerinde geleneksel hale gelen AYSİAD günlerinde bu haftada ozanlarımız ile hoş sohbet yapalım istedik” dedi.

“GÜNCEL OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Geleneksek hale gelen AYSİAD günlerine herkesin gelebileceğini ifade eden Akça, “Etrafında, yakınında AYSİAD ile bağı olan kim varsa bizimle iletişime geçip bize katılabilirler. Hiçbir sıkıntı yok. Bizler burada herkese kucak açıyoruz. AYSİAD olarak zaman zaman programlarımız oluyor. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız da dönem dönem bizlere katılarak destek veriyorlar. Elimizden geldiğince güncel olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.  Atışmaların çok eğlenceli ve güzel geçtiğini de belirten Erol Akça ayrıca, “özüne, örfüne bağlı olan herkesi AYSİAD’a üye olmaya davet ediyorum” dedi.

 

İBRAHİM ALAYONT-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER