AZERİ KADINI ÖLDÜRDÜĞÜ SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDI

AZERİ KADINI ÖLDÜRDÜĞÜ SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDI

Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde, Azerbaycan uyruklu Türkay İseyeva'nın (33) kaldığı apart dairede dövülerek, öldürülmüş bulunmasıyla ilgili, birlikte yaşadığı M.Ö. (28) gözaltına alındı. Kavga ettiği İseyeva'nın merdivenden düştüğünü ileri süren M.Ö., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, 17 Nisan Salı Günü saat 09.00 sıralarında, Hürriyet Mahallesi 1018 Sokak'ta meydana geldi. Azerbeycan uyruklu, 2 çocuk annesi Türkay İseyeva, kaldığı apart dairede, komşuları tarafından ölü bulundu. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, İseyeva'nın dövülerek, öldürüldüğü belirledi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri ise Azeri İseyeva'yı birlikte yaşadığı M.Ö.’nün öldürdüğünü tespit etti. Gözaltına alınan M.Ö., ifadesinde, kavga ettiği İseyeva'nın merdivenden düştüğünü, daha sonra kalkarak, alt kattaki arkadaşının dairesine girdiğini öne sürdü. M.Ö., eve gelmemesi üzerine alt kata inerek, yukarı çıkardığı İseyeva'nın yatağa girip, uyuduğunu ve bir daha uyanmadığını söyledi. Sağlık ekibini arayıp, ambulans istediğini de kaydeden M.Ö., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. M.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

DÖVÜLDÜĞÜ TESPİT EDİLDİ
Polisin, olayla ilgili apartta kalanların ifadelerine başvurduğu ve güvenlik kamerası kayıtlarını incelediği belirtildi. Apartta kalanların, ifadelerinde, M.Ö. 'nün, Türkay İseyeva'yı daha önce de birçok kez dövdüğünü; ancak Azeri kadının polise şikayet başvurusunda bulunmadığını söylediği öğrenildi. Öte yandan yapılan ön otopside, Türkay İseyeva'nın merdivenden düşmediğinin, darp nedeniyle vücudunun büyük bölümünde morluklar oluştuğunun ve dövülme sonucu yaşamını yitirdiğinin tespit edildiği kaydedildi. (DHA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER