Bababalım Ailesi’nden geleneksel hayır yemeği

Denizli’nin tanınmış ailelerinden Bababalım ailesi her yıl geleneksel hale getirdiği hayır yemeğini bu yıl da düzenledi. Pamukkale İlçesi’nin Karataş Mahallesi’nde yapılan hayır yemeğine; iş, siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

Bababalım Ailesi’nden geleneksel hayır yemeği

Sadece Denizli için değil Türkiye için de ulaşım konusunda önemli bir yapı taşı olan Pamukkale Turizm, 30 yıllık geleneğini bu yıl da bozmadı. Ahirete göç etmiş aile fertleri için yıllardır sürdükleri hayır yemeğini yine bu yıl da gerçekleştirdiler. Pamukkale İlçesi’ne bağlı Karataş Mahallesi’nde doğup büyüdükleri evde verdikleri hayır yemeğine; Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, CHP Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, Denizlispor Eski Başkanı Mustafa Üstek, mahalle halkı ve dostları katıldı.

“BU GELENEĞİ YAŞATMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Aile büyüklerini asla unutmayacaklarını belirten Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Turan Bababalım, “Her yıl bu hayır yemeğimizi düzenliyoruz. Amacımız kaybettiğimiz aile fertlerimizi unutmadığımızı ve asla unutmayacağımızı göstermek. Aynı zamanda uzun zamandır görüşmediğimiz dostlarımızla bir araya gelmek. Elimizden geldiği sürece bu geleneği yaşatmaya çalışacağız” dedi.

“ACIMIZ BİR NEBZE OLSUN HAFİFLİYOR”

Ahirete intikal eden aile büyüklerinin yerinin asla dolmayacağını belirten Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Mazlum Bababalım, “Bizi yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çok yakın zamanda kaybettiğimiz babam Cafer Sadık Bababalım’ın vefatı nedeniyle çok daha hüzünlüyüz. Her yıl olduğu bu yıl da hayır mevlidimizi gerçekleştirdik. İnsanların gelip katılması hayır yemeğimize bizleri çok mutlu etti. Hiç olmazsa acımız bir nebze olsun hafifliyor. Bu geleneği de sürdürmek kanaatindeyiz. Bu sayede görmediğimiz dostlarımızı görmüş oluyoruz” diye konuştu. Ayrıca hayır yemeğine katılanlara, Bababalım ailesi tarafından; doğup büyüdükleri yerin tarihini anlatan bir kitap da hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER