Babadağ Belediyesi’nden yakacak ve gıda yardımı

Denizli’de Babadağ Belediyesi kış aylarının gelmesiyle ‘Karakış Fonu’ çalışmaları kapsamında ilçede yakacak ve gıda yardımı yapıyor.

Babadağ Belediyesi’nden yakacak ve gıda yardımı

Babadağ İlçesi’nde belediye kış aylarında da dezavantajlı vatandaşların yanında. Babadağ Belediyesi pandemi döneminde ekonomik gelir seviyesi düşük vatandaşlara yaptığı gıda yardımının ardından şimdi de, kömür yardımı yapıyor.

Yakacak yardımının yanı sıra gıda yardımında da bulunan Babadağ Belediyesi, dezavatantajlı ailelerin kış aylarından artan yaşam maliyetlerini azaltmayı hedefliyor.

Yakacak ve gıda yardımından yararlanan vatandaşlar ise Belediye Başkanı Ali Atlı’ya teşekkür etti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Atlı; “Kış aylarının gelmesiyle Karakış Fonu projemizi başlattık. İlçemizde ekonomik olarak zor durumda olan ve kış aylarında yakacak ve gıdaya ulaşmakta güçlük çeken ailelerimiz bulunuyor. Dezavantajlı ailelerimizi muhtarlarımız ile belirleyerek kömür dağıtımı ve gıda yardımı yapmaya başladık. Vatandaşlarımız zaten kötü giden ekonomik durum dolayısıyla maddi zorluk çekerken, en azından temel ihtiyaçlarını tamamlayabilsinler istiyoruz. ‘Derman Belediyecilik’ anlayışımız gereği; ‘Vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağız’ dedik ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizde dağıtımlarımız hala sürüyor. Her şey Babadağ, her şey Babadağlı vatandaşımız için. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda Babadağlı hemşerilerimizin ihtiyaç ve taleplerini karşılayabilmek bizim için onur ve gururdur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER