Babadağ ilk gezi kafilesini ağırladı

Turizm açısından ilçede önemli çalışmaları hayata geçiren yapan Babadağ Belediyesi ile Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği, sezonun ilk gezi kafilesini ağırladı.

Babadağ ilk gezi kafilesini ağırladı

‘Turizm Yolunda Babadağ’ projesi ile ilçede birçok önemli projeye imza atan Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD), ilçede konukları ağırlamaya başladı. İlçenin kendine özgü doğası, renkli sokakları ve yöresel lezzetleri bir süredir turizm amaçlı tanıtılırken, tanıtımlar geri dönüşler vermeye başladı. Proje kapsamında ilçeye gelen ilk gezi kafilesi; Yazar, Tarihçi, Prof. Rehber ve TV Programcısı Saffet Emre Tonguc ve konukları oldu. Sabah saatlerinde Babadağ’a gelen misafirler ilçenin doğasına ve lezzetlerine hayran kaldı. İlçede bulunan turistlik noktalara geziler düzenleyen gezi ekibi, ardından tekstil çarşısından alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Babadağlı tekstil firmaları tarafından özel dokunmuş ürünleri takdirle karşılayan ekip, ardından Babadağ’ın lezzet şöleni ile tanıştı. Babadağ’ın yöresel lezzetleri tadan gezi kafilesi, Babadağ’ın yaylarını ve Butik Oteli gezdi.

“Turizm çalışmalarımız sonuç vermeye başladı”

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Atlı; “Babadağımız için yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz turizm çalışmaları sonuçlarını veriyor. Bugün ilçemizde profesyonel gezi rehberi ve TV programcısı Saffet Emre Tonguc’u ağırladık. Kendisi Türkiye’nin dört bir yanını gezmiş ve gezi rehberliğinde profesyonelliğe ulaşmış biri. Konukları ile Babadağımızda kendisini ağırlamaktan çok mutluyuz. İlçemizin Saffet Bey gibi önemli değerlerle tanıtılması yine turizmimiz için oldukça önemlidir. Bu kapsamda herkesi Babadağımızı görmeye, muhteşem doğasından bir nefes almaya davet ediyorum. BASİAD Başkanım Şeref Arpacı’ya da ilçemize sunduğu katkılardan dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Çalışmalarımız sürecek”

BASİAD Başkanı Şeref Arpacı; “Turizm Yolunda Babadağ projesi kapsamında ilçemizin gelişmesi ile gezi turları gelmeye başladı. Gezi alanında ünlü gezginlerden biri olan Yazar, Tarihçi, Prof. Rehber ve TV Programcısı Saffet Emre Tonguc da gezi rotasında ilçemize yer verdi. İlçemizin renkli sokaklarını, alışveriş merkezini, yöresel yemeklerini deneyimleyen Saffet Bey ve konukları ilçemize hayran kaldı. Babadağ’ı çok sevdiklerini belirten gezi ekibi tekrar gelmek istediklerini söylediler. Ayrıca Saffet Bey yazılarında ve paylaşımlarımda ilçemize yer vererek, turizm çalışmalarımıza da destek olacak. Kendisine ve konuklarına değerli ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Babadağ’ın tanıtılması ve turizm alanında geliştirilmesi için çalışmalarımız hızla sürecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER