Babadağ Tanıtım Günleri başladı

İlçenin tanıtımı için Babadağ Belediyesi, Babadağlı Sanayici ve İş Adamları (BASİAD) ve Forum Çamlık’ın düzenlediği ‘Babadağ Tanıtım Günleri’, görkemli bir açılışla başladı.

Babadağ Tanıtım Günleri başladı

Babadağ Belediyesi, Babadağlı Sanayici ve İş Adamları (BASİAD) ve Forum Çamlık’ın düzenlediği ve 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan ‘Babadağ Tanıtım Günleri’ başladı.

Babadağ’a ait kültür, sanat, dokuma, gastronomi ve el emeği ürünlerinin tanıtıldığı etkinliğin ilk gününde birçok organizasyon yer aldı.

Etkinliğe Babadağ Kaymakamı Adem Karataş, Belediye Başkanı Ali Atlı, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, Babadağlı ve Denizlili sanayici ve iş insanları katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Babadağ keşkeği dağıtımı ve çeşitli ikram dağıtımları yapılırken Babadağ Tanıtım Günleri bando gösterisi ile başladı ve ardından sanatçı Işıl Koç’un konseri ile etkinlik devam etti.

“YÜREKLERE DOKUNAN BİR İLÇE”

Yapılan gösterilerin ardından halk oyunları gösterisi sergilendi. Zeybek ve harmandalı gösterileriyle hoş vakit geçirilirken açılış konuşmaları yapıldı. Belediye Başkanı Ali Atlı, açılış konuşmasında; “Babadağ tarihi, kültürü, doğası, gastronomisi, insanları ve üretimi ile kentimiz ve Türkiye için çok önemli bir konuma sahip. İş dünyasına kazandırdığı isimler ile ekonomiye, doğası, tarihi ve kültürel yapısı ile turizme, gastronomi kültürü ile damaklara ama en önemlisi insanı ile yüreklere dokunan bir ilçe. Göreve geldiğimiz 2019 Nisan ayından bu yana gecemizi gündüzümüze katarak, yorulmadan ilçemiz için çalışmaya devam ediyoruz. Gerek yapısal projelerimizi gerekse sosyal projelerimizi insan odaklı ve derman belediyecilik anlayışı ile hayata geçiriyoruz. Bu çalışmalarımızda halkımızdan aldığımız güç kadar, ilçemizden çıkan ve bugün kent ekonomisine yön veren iş insanlarının oluşturduğu Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin desteğini hep yanımızda hissettik” dedi.

“BABADAĞ, KIYMETLİ BİR YER”

Babadağ’ın kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade eden BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, “Babadağ dostlarıyla burada hep beraberiz. Babadağ aslında bu şehrin Denizli’ye en yakın ve en güzel lokasyonunda. Biz Babadağ’ı çok seviyoruz ve bu güzellikleri de herkesin görmesini istiyoruz. Babadağ ekonomik, sosyal ve gastronomik kültürü olan bir ilçe. Babadağ’ın ekonomi ve gastronomi kültürünü herkes biliyor artık. Sıra Babadağ’ın kendisini tanıtmakta. Babadağ tarihi dokusuyla, yaylalarıyla, bozulmamış, kıymetli bir yer. Herkesin burayı gezip görmesini istiyoruz. ‘Turizm Yolunda Babadağ’ projesi yapıldıktan sonra çok güzel tepkiler geldi ve sahip çıkıldı. Babadağ Belediyesi ve Babadağ Kaymakamlığı’yla bu süreçte birlikte çalıştık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu işin en kıymetlisi Babadağ halkının sahip çıkması oldu. Pandemi dolayısıyla 2 yıl yapamadığımız Babafest etkinliğimiz aranır oldu. İstediğimiz noktaya yaklaştığımızı düşündük. Devamında da Babadağ Tanıtım Günleri’nin de faydalı olacağını düşünüyorum. Burada gördükleriniz Babadağ’dan birer parça, asıl değer Babadağ’da. O yüzden Babadağ’a gelmenizi, gezmenizi isterim” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından organizasyonunda yer alan firma ve kişilere teşekkür plaketleri verildi. Törenin ardından sinema salonunda Babadağ konulu ‘Benim İçin Babadağ’ isimli belgesel gösterimi yapıldı. Babadağ Tanıtım Günleri 5 Haziran’da sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER