Babadağ’da festivaller netleşti

İlçede restore edilerek yeniden işletmeye devam edilen Yardan Çayı’nda basın mensuplarını ağırlayan Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı; Rahvan At Yarışları, BabaFest ve Karavan Festivali’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Babadağ’da festivaller netleşti

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, kentin basın sektörünü, çevre ve peyzaj düzenlemesini belediye ekiplerinin üstlendiği Yardan Çayı’nda ağırladı. Burada çalışmalarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Atlı, ilçede yapılacak olan Rahvan At Yarışları, BabaFest ve Karavan Festivali’ne ilişkin konuştu. Başkan Atlı; “Festivaller bizim için çok önemli. İlçemizin hem tanıtımı, hem de gastronomi zenginliklerimizin halkımızla buluşması adına, ilçe halkımızın festivallerdeki ekonomik kazanımları adına çok önemsiyoruz. Geçen sene BabaFest’i Rahvan At Yarışları ile birlikte yaptık. Bu sene formatta değişiklik yapıyoruz. 17 ve 18 Eylül'de Rahvan At Yarışları’nı yapacağız 20-21-22 ve 23 Ekim'de ise BabaFest’i yapmayı planlıyoruz. Bu sene hem BabaFest’te hem de Rahvan At Yarışları’nda çok farklı sürprizler çok değişik etkinlikler ile halkımızın huzuruna çıkıyoruz” diye konuştu.

“Karavan Fest 22-23-24 Temmuz’da”

Temmuzda Babadağ'da bir ilk olan Karavan Kampı Ve Karavan Festivali’ni yapmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Atlı; “Şu an bununla ilgili hazırlıklarımız ve çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. Ekip arkadaşlarımız bununla ilgili gece gündüz çalışıyorlar. Kurban Bayramı’ndan sonra 22-23 ve 24 Temmuz'da Karaçöplen Bölgesi’nde Türkiye'nin her yerinden karavan ve doğanseverleri Babadağ'da ağırlamak istiyoruz. Biliyorsunuz ki onların sosyal medya etkileşimleri çok inanılmaz boyutlarda. Hem bunu kullanmak hem de ilçemizde farklı bir etkinliğe başlamış olmak istiyoruz. Eskiden beri ilçemizde birçok festivaller keşkek şölenleri farklı çalışmalar yapıldı. Bizden önceki belediye başkanlarımız da, ilçenin gelişmesi adına çok özel çalışmalar yaptılar ama biz format olarak bazı konularda değişiklik yapmak ve modern çağa teknoloji çağına, insanların beklenti ve taleplerine uygun olarak yapmaya hedefliyoruz. Umarım bu sene de festivallerimiz çok güzel geçer. Hem ilçe halkımız, hem de biz yaptığımız işten keyif alırız ve mutlu mesut bir yıl geçiririz diye ümit ediyorum. Babadağ’ı ziyaret edenlerin uğrayabilecekleri noktaları içeren bir broşür oluşturduk. Bir rehber eşliğinde hem kahvaltı hem de öğleden sonra gastronomi kültürümüzle alakalı keşkek ikramlarımız oluyor turlarda. Ben bu çalışmanın önümüzdeki yıllarda daha ileriye gitmesini ümit ediyorum. İlçemizin farklı noktalarını ve yollarını gösteren bir de turizm haritası hazırladık. Bunları biz çalışmalarımızda kullanıyoruz bunlar bizim için önemli materyaller” şeklinde ifade etti.

“Tanıtım günleriyle ilgili çok iyi geri dönüşler aldık”

Geçtiğimiz haftalarda Forum Çamlık'ta ‘Babadağ Tanıtım Günleri’ yaptıklarını hatırlatan Başkan Atlı, “Oradan da çok iyi geri dönüşler aldık. Hem stantlarımızı ziyaret eden hem de kadın kooperatifimizin yaptığı el emeği göz nuru ürünleri satın alan misafirlerimizden çok iyi izlenimler aldık. Umarım o tanıtım günleri etkinliğinin geri dönüşlerini önümüzdeki haftalarda ve aylarda iyi bir sezon geçirerek mükafatını almış olmayı diliyorum. Babadağ Tanıtım Günleri’nin içerisinde Babadağ'ın geçmiş yüzyılına ışık tutan ve Babadağ Belediyesi'nin arşivinde yıllarca hizmet verecek olan ‘Benim İçin Babadağ’ isimli bir belgesel hazırlamıştık. Belgeselimiz de çok beğenildi. Ben bir kere daha tanıtım günleri ve belgeselde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Babadağ önümüzdeki yıllarda çok daha güzel günler ve çok daha iyi yıllar bekliyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER