Babadağ’da kar mesaisi

Yoğun kar yağışının yaşandığı Babadağ İlçesi’nde yüksek rakımda bulunması nedeniyle yoğun kar yağışı yaşanıyor. Babadağ’da Belediye Başkanı Ali Atlı’nın öncülüğünde karla mücadele devam ediyor.

Babadağ’da kar mesaisi

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı Denizli’yi de etkisi altına aldı. Yaklaşık 1 aydır kar yağışının etkili olduğu Babadağ İlçesi’nde ise belediye ekipleri karla mücadele ediyor. İlçeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının günlük yaşantıyı aksatmaması için Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı öncülüğündeki ekipler, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını hızla devam ettiriyor. İlçenin özellikle sık kullanılan sokakları belediye ekipleri tarafından açıldı ve tuzlama çalışması yapıldı. Başkan Atlı, çalışmaları sahada takip ederken; vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmalarını ve sorun yaşandığında belediyeyle irtibata geçmesini istedi. Konuyla ilgili konuşan Başkan Atlı; “İlçemizde yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarımız devam ederken, değerli hemşehirilerimizden tek istediğimiz zorunlu haller dışında dışarı çıkmamalarıdır. Herhangi bir sorun ya da şikâyet için irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirler. Belediyemize ait 0258 481 20 06 numaralı telefondan veya 0532 113 20 37 numaralı Whatsapp İhbar Hattımız vasıtasıyla bize ulaşabilirler. Vatandaşlarımızın kar yağışında etkilenmemesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“ULAŞIM SAĞLAYAMAYAN ARKADAŞLARIMIZA İDARİ İZİN VERDİK"

Belediye olarak vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermek ve yolları açık tutmak adına bütün personeliyle çalışmaya devam ettiklerini belirten Başkan Ali Atlı, şunları kaydetti: “Şuan ilçe merkezimizde kar yüksekliği yaklaşık 30-35 santimetreye ulaşmış durumda. Belediye personellerimizden ulaşım sağlayamayan arkadaşlarımıza idari izin verdik. Bugün itibariyle, ulaşım sağlayan personellerimiz görevlerinin başında, hizmete devam ediyoruz. Fen İşleri ve Zabıta ekiplerimiz sürekli sahada yolları açık tutmak, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için var güçleriyle çalışıyorlar. Biz zaten toplu SMS’le ve sosyal medya aracılığıyla vatandaşlarımızı çok acil durumlar dışında çok acil durumlar dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyardık. Bir ihtiyaçları ve acil durumlar olduğunda belediyemizin Whatsapp ihbar hattından ve belediyemizin santralinden bize ulaşmalarını onların ihtiyaçlarını adreslerine kadar teslim edeceğimizi ilettik. O yüzden acil durumlar dışında vatandaşlarımızı özellikle araçla dışarı çıkmamaları konusunda uyarıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER