Babadağ’da öncelikli hedef; turizmde markalaşmak

İlçede doğal güzelliklerin çok fazla olduğunu belirten Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “Babadağ’da özellikle yerli turizmi bir gelir kapısı haline getirmek, turizmde markalaşmak istiyoruz” dedi.

Babadağ’da öncelikli hedef; turizmde markalaşmak

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, basın mensupları ile bir araya geldi. Babadağ Seyri Sefa Kır Bahçesi’nde düzenlenen buluşmaya; eşi Ayşe Atlı, çocukları Murat Atlı ve Mustafa Kemal Atlı, Babadağ CHP İlçe Başkanı Mehmet Altınöz eşi Gülizar Altınöz, çocukları Mehmet Efe Altınöz ve Rüzgar Altınöz de eşlik etti. İlçede devam eden, hizmete açılan ve yapılacak olan projelerini anlatan Başkan Atlı, 3 aylık başkanlık süresinde nelere imza attığını ve önümüzdeki süreçte Babadağ Belediyesi olarak ne gibi planlar üzerinde çalıştıklarından bahsetti. İlçenin doğal güzelliğinden bahseden Başkan Atlı, “Babadağ’da doğal güzelliklerimiz çok fazla. Yayla turizmi açısından değerlendirilebilecek bir ilçe. Şehirde yaşamaktan bunalmış insanların bir kaçış yeri olmasını istiyoruz. Denizli’ye en yakın ilçelerden biri olması da avantaj bizler için. Babadağ’da betonlaşmaya izin vermeden, doğa tahribatının önüne geçerek bir turizm ilçesi oluşturacağız. Bunun için değerli Babadağlılarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, proje danışma merkezimizle sürekli irtibat halindeyiz. Profesyonel ekibimizle birlikte Babadağ’da özellikle yerli turizmi bir gelir kapısı haline getirmek, turizmde markalaşmak istiyoruz” dedi.

“ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”

İlçeyi her zaman ortak akılla yöneteceklerini belirten Başkan Atlı, “Babadağlı her vatandaş eşit hizmet almalı. Her mahallenin kendine özgü sıkıntıları var. Bizler Babadağlıların sorunlarını onların yanına giderek dinliyoruz. Babadağ’da 2 kere Halk Günü yaptık. Vatandaşın ayağına, mahallesine giderek sorunları yerinde dinlediğimiz halk günlerini yapmaya devam edeceğiz. Her zaman çoğulcu katılım, ortak akıl ve birlikte çözüm ilkelerine bağlı kalacağız” diye konuştu.

“ÇOK ÇALIŞTIK VE KAZANDIK”

Başkan Atlı’nın ardından konuşan CHP Babadağ İlçe Başkanı Mehmet Altınöz, Babadağ’da kazanılan seçimin ardından Honaz’da yenilenen seçimde de çalıştıklarını belirtti. İstanbul seçimleri için bir hafta boyunca çalışan Altınöz “2 bin 500 Babadağlı’nın bulunduğu Fatih İlçesi’nde Ekrem İmamoğlu için oy istedik. Vatandaşlarımızın evlerini tek tek dolaştık. Çok çalıştık ve kazandık” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Atlı ve basın mensupları, Babadağ Sanat Merkezi’ne geçti. Geçtiğimiz günlerde açılan Babadağ Sanat Merkezi’nde basın mensuplarını ağırlayan Başkan Atlı, merkezin tanıtımını yaptı. Babadağ Sanat Merkezi’nden sonra ilçenin renkli sokakları gezildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER