Babadağ’da Ramazan bir başka güzel

Babadağ Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşları gönül sofralarında buluşturmaya devam ediyor. Motif Tekstil öncülüğünde Babadağ Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğine; ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. İftar yemeğinin ardından Babadağ Belediyesi tarafından Bekirler Mahallesi’nde kurulan şenlikte çocuklar ve vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

Babadağ’da Ramazan bir başka güzel

Babadağ’da Motif Tekstil’in öncülüğünde Babadağ Belediyesi’nin katkılarıyla iftar yemeği düzenlendi. Babadağ Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar yemeğine; Belediye Başkanı Ali Atlı’nın yanı sıra, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Babadağlı Sanayici ve İş adamları Derneği (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı, İyi Parti Babadağ İlçe Başkanı Ayşen Yümsek, Hayırsever İş adamı Tuncay Arpacı ve vatandaşlar katıldı. İftar öncesinde konuşan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı; “Babadağ bizim memleketimiz. Biz de buradaki yemek etkinliğine katıldık. Babadağ Belediyemizin yapmış olduğu pazar yerinde vatandaşlarla bir aradayız. Amcamız Tuncay Arpacı’nın aile büyüklerimiz adına yapmış olduğu yemekte bir araya geldik. Hem akrabalarımızla bir aradayız hem de Babadağlı vatandaşlarla bir aradayız. Babadağ’ın havasını özlemişiz. Yağmur, soğuk olsa da biz yine Babadağ’a koşa koşa geldik. Tabii öncelikle Babadağ’da Gündoğdu Mahallesi’nden 500 hane Denizli’ye taşındığı için ciddi bir nüfus kaybı yaşandı. Artık vizyonlu kişiler tarafından yönetilmesi gereken bir Babadağ vardı. Şimdi Ali başkanımız da turizmi hedef koyarak, öncellikle turizmle Babadağ’ı kalkındırmayı ve gerek yurt içi gerek yurt dışından turistlerin buraya getirilmesine yönelik çalışmalar yapıyor. Onun dışında da burada tabii otel eksikliği vardı. Kültür Sanat Evi açılışı yapıldı. Babadağlı Sanayici İş Adamları Derneği ile Babadağ Belediyesi çok aktif ve devamlı beraber etkinlikler düzenliyorlar. Böyle etkinlikte de burada Babadağ’daki meydanda da vatandaşlar bir araya gelmiş oluyor. Bu da Babadağ’ın tanıtılmasına vesile oluyor. Ben Babadağ Belediye Başkanımızın çalışmaları için kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

“RAMAZAN’IN BEREKETİNDEN FAYDALANIYORUZ”

BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirtti. Başkan Arpacı, “Bugün hayırsever Tuncay Arpacı Amcamın iftar yemeğinde burada beraberiz. Belediyemiz de sağ olsun bu güzel pazar yerini iftar vermek isteyen hayırseverlere açıyor. Hem de ekibiyle de destek veriyor. Allah kabul etsin diyelim. Hem kaynaşma oluyor, tanıdıklar birbirlerini görmüş oluyor hem de bir hayır yapılmış oluyor. Ramazan’ın bereketinden faydalanıyoruz. Hava da bugün soğuk ama ona rağmen insanlar geldiler. İlerisi için, Babadağ'da yaptıklarımızı, daha neler yapabileceğimizi konuşuyoruz” dedi.

“RAMAZAN; BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİKTİR”

Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Atlı ise şunları aktardı: “Ramazan; birlik, beraberlik, kardeşliktir. İnsanların bir araya geldiği, mutlu anlarını paylaştığı, oruçlarını açtığı çok güzel organizasyonlarla Babadağ'da halkımızı bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bugün iftar yemeğimizi sağ olsun Motif Tekstil ile birlikte organize ettik. Kendilerine Babadağ halkı ve belediye adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde de Ramazan süresince bu tür etkinliklerimiz devam eder. Planladığımız birkaç iftar yemeğimiz daha var. İnşallah birlik, beraberlik ve huzur içerisinde Ramazan ayını birlikte geçirir ve bayrama ulaşırız. Ramazan'ın biliyorsunuz vazgeçilmezi iftar sonrası, eskiden olduğu gibi Hacivat-Karagöz'ler ve mahalle arası şenliklerdir. Biz de eski günleri yâd etmek ve insanlara geleneksel adetlerimizi gelecek nesillere aktarmak adına bu tür etkinlikler düzenledik” diye konuştu.

“ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

İftar yemeğinin ardından Babadağ Belediyesi tarafından Bekirler Mahallesi’nde Ramazan şenlikleri düzenlendi. Düzenlenen organizasyonda Hacivat-Karagöz, Aşuk ile Maşuk, Jonglör gösterisi ve palyaço gösterisi ile gönüllerince eğlenen çocuklara ve vatandaşlara daha sonra pamuk şeker ikramı yapıldı. Etkinlik öncesinde Bekirlerli vatandaşlara seslenen Başkan Atlı, Ramazan şenliklerine devam edeceklerini belirterek; eski ramazanları yaşamak ve hatırlamak adına bu etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. Başkan Atlı, “Bugün Bekirler Mahallemizde şenliklerimize başlıyoruz. Ramazan boyunca farklı mahallelerimizde ‘Ramazan Şenlikleri’ adı altında etkinliklerimiz devam edecek. Ramazan ayının bu güzel akşamında Ramazan ayını biraz daha eski ve geleneksel şekilde yaşayalım, eski Ramazanları hatırlayalım diyerek böyle bir etkinlik düzenledik. Ben bu etkinliğin düzenlenmesinde bize katkı sağlayan bütün arkadaşlarıma sizler adına teşekkür ediyorum. İnşallah sağlık mutluluk ve huzur içerisinde Ramazan ayını bitirip hep birlikte ramazan bayramına erişiriz. Bu güzel eğlenceli gösterilerle sizleri baş başa bırakıyorum” diye konuştu. Etkinlikler; Yeniköy, Kelleci, Mollaahmetler Mahalleleri ve ilçe merkezinde Ramazan ayı boyunca devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER