BABADAĞ'DA YANGIN 5 EVİ KÜL ETTİ

BABADAĞ'DA YANGIN 5 EVİ KÜL ETTİ

Babadağ’da belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu 5ev kullanılamaz hale gelirken; yangın nedeniyle 2’si çocuk 8 kişi dumandanetkilendi.

Edinilen bilgiye göre; Hacı Mehmet Zorlu Caddesi üzerindebulanan Hatice Küçük’e ait evde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangınıgören vatandaşlar ilk müdahaleyi yaparken; bir yandan da itfaiye ekiplerinebildirdi. Olay yerine Babadağ, Sarayköy, Buldan ve Kayalık'tan itfaiye ekiplerisevk edildi. Kısa sürede yayılan alevler bitişiğindeki evlere sıçradı. Yangınınbaşka evlere sıçrama ihtimaline karşı çevredeki evler güvenlik nedeniyle boşaltıldı.

Sokakların dar olması ve itfaiye ekiplerinin yangınınbulunduğu noktalara ulaşma konusunda zorluk çekmesi üzerine Orman BölgeMüdürlüğü ekiplerinden takviye arazözler ve yangın söndürme helikopteriistendi. Helikopterin de yardım etmesiyle yangın kontrol altına alınaraksöndürüldü.

Yangında, Hatice Küçük, Mustafa Güneş ve Mehmet Kayalı'nınevleri kullanılamaz hale gelirken, Hüseyin Çakır ve Mehmet Dedemoğlu'nun evleriise kısmen yandı. Yangın nedeniyle çıkan dumandan, etkilendikleri gerekçesiylesağlık merkezine kaldırılan 2'si çocuk 8 kişi tedavileri yapıldıktan sonrataburcu edildi.

Yangında evleri yanan vatandaşlara yardım etmek amacıylaolay yerine geldiğini belirten Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen,'Evler iç içe olduğu için alevler bir anda yayıldı. Helikopterin dekatıldığı söndürme çalışmalarında diğer evlere sıçramadan yangın kontrol altınaalındı. Can kaybının yaşanmaması tesellimiz oldu. Bu yaraları saracak güçteyiz.Ailelerimize, Babadağ'a geçmiş olsun' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER