Babadağ’ın eşsiz doğası ziyaretçilerini bekliyor

Denizli’nin gözde ilçelerinde biri olan ve eşsiz doğası ile herkesin gözünü kamaştıran Babadağ’da çalışmalar ara vermeden devam ediyor. İlçede yayla turizmi için 2020 yılında çalışmalar hız kazanacak.

Babadağ’ın eşsiz doğası ziyaretçilerini bekliyor

Denizli’nin turizm alanında çalışmalarıyla ön plana çıkan Babadağ İlçesi’nde, kalkınma ve turizm kapılarının aralanabilmesi için çalışmalar devam ediyor. Babadağ Belediyesi, ilçeyi her koşulda turizme hazırlarken cadde ve sokakların farklı görüntüleri ile de göz kamaştırıyor. Dar ve renkli Babadağ sokaklarının şehir hayatından ve karmaşasından uzak görüntüsü gelen misafirler tarafından beğeniyle karşılanıyor. Temiz havası, doğal kaynakları ile misafir çekmeye devam eden Babadağ’ın yaptığı çalışmalar ile turizmde gün geçtikçe büyümesi bekleniyor. Babadağ’da bulunan Akyol Yaylası, Armutlar Alanı Yaylası, Başalan Yaylası, Cennet Deresi Yaylası, Cızırlar Yaylası, Çavuşbağı Yaylası, Değirmenüstü/Çayüstü Yaylası, Göçeri Yaylası, Göçükoluk Yaylası, İmam Kadı Yaylası, Karabebek Yaylası, Karaçöplen Yaylası, Karayol Yaylası, Kızlıoğlan Tepesi Yaylası, Tepe Yaylası eşsiz güzellikler arasında yer alıyor.

“İLÇEMİZİN CAZİBE MERKEZİ OLMASINI HEDEFLİYORUZ”

Titizlikle yapılan çalışmalar ile Babadağ’ı yayla turizmi konusunda söz sahibi yapmak istediklerinin altını çizen Belediye Başkanı Ali Atlı; “Eşsiz ve temiz doğasının özenle korunduğu ve değerlerin ince ince işlendiği Babadağımız turistlere kapısını açmaya devam ediyor. Çalışmalarımız doğrultusunda ilçemizin doğasını bozmadan, doğal güzelliklerine dokunmadan bir cazibe merkezi olmasını hedefliyoruz. Tekstil çarşımız, otellerimiz, restoranlarımız ve planlanan yeni yatırımlarımız ilçemize hizmet üretmeye devam edeceğiz. Yola çıkarken de söylediğimiz gibi, 4 mevsimi ayrı güzel olan Babadağ sizi çağırıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER