“Babafest seni bekliyor”

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde ‘Babadağ Seni Bekliyor’ mottosuyla yapılacak olan BabaFest, 19 Ekim’de başlayacak. Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) ortaklığında başlayacak festival, 2 gün sürecek.

“Babafest seni bekliyor”

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde ‘Babadağ Seni Bekliyor’ mottosuyla yapılacak olan BabaFest, 19-20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlçenin turizmi konusunda önemli adımlar atan Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) ortaklığında gerçekleştirilecek olan festivalde, Babadağ’ın kendine has bir çok değeri tanıtılacak.

Yaz boyunca kışlık tüketim malzemelerini üreten Babadağlı vatandaşlar gerçekleştirilecek lansman ile doğal ve eşsiz lezzetli ürünlerini tanıtırken aynı zamanda da pazara sunacak. Gerçekleştirilecek olan heyecanlı festivalin ikincisi bu sene düzenlenirken festival Babadağ’ın merkezi noktalarından biri olan Çarşı Meydanı’nda olacak. Vatandaşların hem ürettiklerini tanıtıp pazara sunmaları hem de bunu yaparken eğlenceli dakikalar geçireceği festivalde öznel olarak Babadağ’ın tanıtımı yapılmış olacak.

İLÇE BELEDİYELER DE STANT AÇACAK

Babadağ’ın yöresel yemeklerinin ve ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra aynı zamanda Denizli’nin diğer ilçe belediyeleri de stant başında yöresel ürünlerini tanıtacak. Festivalin ilk gününde mehteran ve halk oyunları gösterileri ile özgün danslar sergileyecek. Festival programına dahil olarak konuk sanatçıların konserleri Suriye sınırında gerçekleştirilen ‘Barış Pınarı Harekatı’ sebebiyle yapılmayacak. Turizm konusunda önemli adımlar atarak turizmin Babadağ için önemini unutturmayan Belediye Başkanı Ali Atlı “Yapılacak olan festival Babadağımızı tanıtıcı bir etkinlik olmasının yanı sıra vatandaşlarımızın ürettikleri değerlerimizi de tanıtan bir festival olacak. Eğlenip aynı zamanda da Babadağ’ın değerlerini yakından görmek isteyen tüm vatandaşlarımızı BabaFest’e davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER