Babafest’te muhteşem final

Denizli’nin Babadağ İlçesi’nde bu hafta sonu düzenlenen Babafest yapılan muhteşem final ile sona erdi. Yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı festival, Denizli’den ve Türkiye’nin dört bir yanından misafirleri ağırladı.

Babafest’te muhteşem final

Tarihi doğası ve kültürel zenginlikleriyle fark yaratan ilçelerden olan Babadağ, hafta sonu muhteşem bir festivale ev sahipliği yaptı. Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları (BASİAD) ortaklığıyla yapılan festival, Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşların akınına uğradı. Festivale; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Arıcı Bakcan ve Necdet Yılmaz, BASİAD Başkanı Şeref Arpacı, CHP İl Yönetimi ve İyi Parti İl Yönetimi katıldı. Kültürel değerin tanıtıldığı festivalde; Babadağ’ın domates salçası, toz biberi, erik ekşisi, keşkeği, tarhanası, tekstil ürünleri de yer aldı. Festivalde ilçe belediyeler de stantlarda ilçelere özgün üretimlerini tanıttı. Festivalde gerçekleştirilen mehteran gösterisi ve halk oyunları gösterisi büyük ilgi görürken; kurulan oyun parkında çocuklar palyaçolarla eğlenceli dakikalar geçirdi.

“GÜZEL BİR FESTİVAL GERÇEKLEŞTİRDİK”

Babafest yapılan muhteşem final ile sona erdi. Festival hakkında konuşan Belediye Başkanı Ali Atlı; “Babadağımızın tanıtılması için güzel bir festival gerçekleştirdik. Aynı zamanda diğer ilçelerimizde kendi ürünlerini tanıttılar. Başta BASİAD olmak üzere Babafest’in gerçekleşmesine emek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi. Festivalin ev sahiplerinden olan BASİAD Başkanı Şeref Arpacı “Yapılan festival için tüm destekçilerimize, Başkanımız Ali Atlı’ya ve katılan tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz. Babadağ sizi çağırmaya devam edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER