BABASININ ESERLERİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

BABASININ ESERLERİNİ SANATSEVERLERLE BULUŞTURDU

İnşaat Mühendisi Haluk Şemsioğlu tarafından, 1994 yılında yaşamını yitiren babası araştırmacı, yazar ve ressam Cevdet Şemsioğlu’nun eserlerinden oluşturulan ‘Anılarla Ressam Cevdet Şemsioğlu Sergisi’ Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı.

İnşaat Mühendisi Haluk Şemsioğlu, 1994 yılında yaşamını yitiren babası araştırmacı, yazar ve ressam Cevdet Şemsioğlu’nun eserlerinden ‘Anılarla Ressam Cevdet Şemsioğlu Sergisi’ni oluşturdu. Denizli’de ilki 1986 yılında Ressam Şemsioğlu hayattayken gerçekleştirilen serginin ikincisi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı.

Sergide; yağlı boya, sulu boya ve karakalem gibi pek çok teknikle yapılmış 55 eser yer aldı. Babasının eserlerini sanatseverlere sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını belirten Haluk Şemsioğlu; “Babamın gençlik yıllarında yaptığı çalışmaları sergilemek istedik. Denizli’de olan tablolarını topladık. Babam 7 kez Mersin’de resim sergisi açmıştı. Denizli’de bir karikatür sergimiz oldu. Babamın anısını yaşatmak adına bu sergiyi oluşturduk. Tüm Denizli halkını sergimize bekleriz” dedi. Sergi 6 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER