BAĞ VE ÖZTÜRK’TEN ÇARDAK’A ÜNİVERSİTE TABELASI

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ün vizyon projeleri arasında yer alan ve Türkiye’deki sayılı meslek yüksekokullardan birisi olan Çardak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Meslek Yüksekokulu’nun tabelası asıldı.

BAĞ VE ÖZTÜRK’TEN ÇARDAK’A ÜNİVERSİTE TABELASI

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ün vizyon projeleri arasında yer alan Çardak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Meslek Yüksekokulu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ardak OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler, PAÜ üst yönetimi ve daire başkanları, Çardak’a giderek yapımı devam etmekte olan yüksekokul açma çalışmalarını yerinde incelediler. Rektör Prof. Dr. Bağ’ın katılımıyla Meslek Yüksek Okulu’nun tabelası asıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Bağ, “Başkanımız ilçemizde meslek yüksekokulu talebinde bulunduğunda ‘yerelde bize destek verirseniz, biz okulu açarız’ dedik. Başkanımız o gün bize vaat ettiği her şeyi harfiyen gerçekleştirdi. Biz de gerekli girişimleri yaparak meslek yüksekokulunu açtık. Yalnız açılan meslek yüksekokulu bizim 17 meslek yüksekokulumuzdan farklıdır. PAÜ bünyesindeki diğer 16 meslek yüksekokuluz normal iken Çardak’ta açılan; OSB Meslek Yüksekokulu’dur. Devletimizin son zamanlarda milli kalkınmaya katkı sağlayacak şekilde Organize Sanayi Bölgeleri’nde Meslek Yüksekokulu açma projeleri var. Biz de PAÜ olarak bu okullardan ilkini Çardak’ta gerçekleştiriyoruz. Katkılarından dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçemize ve milletimize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

“BELEDİYE BİNAMIZI OKUL İÇİN HİBE ETTİK”

“Halkımızın yıllardır özlemle beklediği ve hayalden öte geçemeyen Çardak OSB Meslek Yüksekokulu artık ilçemize kazandırılıyor” diyen Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, şunları söyledi: “Verimli ve güçlü bir ekonominin vazgeçilmez unsurlardan biri olan nitelikli iş gücüne sahip olmanın yolu iyi planlanmış bir mesleki eğitimden geçmektedir. İlçemizde açılan meslek yüksekokulu aynı zamanda Pamukkale Üniversitesi bünyesinde açılan tek OSB Meslek Yüksekokulu unvanına da sahip olmuştur. Biz yerel yönetim olarak elimizden geleni fazlasıyla yerine getirdik getirmeye de devam edeceğiz. Belediye binamızı okul için hibe ettik. Bundan sonraki süreçte halkımıza da büyük görev düşüyor. Sosyal donatıların hazırlanmasında gelen öğrencilerimizin ve misafirlerin en iyi şekilde ağırlanmasında gerekli ortamların oluşturulması için halkımızı bilinçlendireceğiz. İlçemizin gelişmesi, kalkınması ve daha güzel yerlere gitmesi, halkımızın daha iyi yaşam standardına kavuşması, eğitim camiasının her geçen gün kalitesini arttırması ve sosyal-kültürel hayatın tüm ilçelere örnek olması açısından çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yüksekokulun gelmesiyle birlikte ilçemiz daha da gözde bir ilçe haline geleceğinden eminiz. Çardak bundan sonra geçerken uğranılan bir yer değil, özellikle gelinen bir ilçe haline gelecektir. Çardak OSB Meslek Yüksekokulu ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

“KONTROL VE OTOMASYON TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜNÜN ONAYINI ALDIK”

OSB’de kurulmasıyla birlikte Türkiye’deki sayılı yüksekokullardan birisi olacağının altını çizen Çardak Organize Sanayi Bölge Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler; “Çardak OSB’de olmasından dolayı güzel bir yatırıma kavuştu. Hem şehrin ekonomisine, vizyonuna hem de kentin kültürüne büyük bir katkı sağlayacak. OSB’de kurulacak olan bölümler tamamen teknik olacak. Biz bu sene ‘Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi’ adı altında bir bölümün onayını senatodan aldık. Bu hafta da YÖK’e onaya göndereceğiz. İnşallah Nisan ayında öğrenci alımı için dosya tamamlanmış olacak. Belediye Başkanımız Mahmut Öztürk’te her türlü desteği sağlıyor. Sayın Rektör Hocamızın da desteğiyle Allah nasip ederse Çardak’ta çok güzel bölümler kurulacak” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER