BAHÇELİ TARAFINDAN MHP'YE GÜL VE ERDOĞAN TARAFINDAN AK PARTİ'YE VE KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN CHP'YE ÇAĞRILDI!

BAHÇELİ TARAFINDAN MHP'YE GÜL VE ERDOĞAN TARAFINDAN      AK PARTİ'YE VE KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN CHP'YE ÇAĞRILDI!

BEYHAN ASLAN’DAN 2 ÖNEMLİ DÜZELTME
Meral Akşener’in istişare toplantısında Denizli’den eski ANAP Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan da vardı. İYİ Parti’de Merkez Danışma kurulu üyesi olan Beyhan Aslan’dan Cumartesi günü bir telefon aldım. Telefonun konusu Denizli’nin önde gelen ve ağırlıklı politik simalarından Beyhan ağabey (Aslan) ile ilgili geçtiğimiz günlerde bu köşede kaleme aldığım bir yazıydı. Ardından yine Beyhan Aslan’dan çok ayrıntılı ve adeta mektup sayılabilecek bir bilgi notu aldım. Bunun üzerine bu köşe yazımla alakalı önemli iki düzeltme yapmam da bir gereklilik haline geldi. Beyhan Aslan mail aracılığıyla gönderdiği “bilgi notunda” öncelikle 2011 yılında AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı başvurusu yapmadığını belirtiyordu.

BEYHAN ASLAN’IN OĞLU; AK PARTİ İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI ÇAĞLAR ASLAN..
Ayrıca Beyhan Aslan aynı yazıda “yeğeni” olduğunu belirttiğimiz AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Avukat Oğuz Çağlar Aslan’ın öz oğlu olduğunu belirtiyor ve “biz ailecek birbirimizin siyasi görüşlerini hiç karışmaz ve özgür düşünceleri hiç etkilemeyiz” diyordu.

BEYHAN ASLAN’DAN KÖŞEMİZE MEKTUP VAR..
Evet, yukarıda da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız bir yazıdan dolayı Beyhan Aslan’dan ayrıntılı bir aslında siyasi bir mektup da sayılabilecek bir “bilgi notu” aldık. Beyhan Aslan ismi; Denizli politik arenasında ve hatta ülke siyasetinde önemli bir yere sahiptir.

 

 İşte bu açıdan Aslan’dan gelen bilgi notunu önümüzdeki günlerde bu köşede yine ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Ancak, öncelikle (bu mektuptan önce) Beyhan Aslan’ın önde gelen bir politik isim olarak Denizli ve ülke politikaları açısından geçirdiği aşamaları ve kendisine iletilen tekliflere de burada kısaca değinmek de istiyoruz.

 ASLAN; BAHÇELİ TARAFINDAN MHP’YE, GÜL VE ERDOĞAN TARAFINDAN AK PARTİ’YE VE  KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN CHP’YE ÇAĞRILDI..


2004 yılında Devlet Bahçeli tarafından MHP’ye davet edilen, 2007 yılında Meclis Başkanlığı odasından Milletvekili adayı olması konusunda; bizzat Abdullah Gül, Recep Tayip Erdoğan ve Bülent Arınç’ın birlikte aradıkları ve Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin’in danışmanını (Hasan Bey) göndererek milletvekili başvuru evraklarını istediği Beyhan Aslan; 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından telefonla parti binasına davet edilip CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayı olması istenen Denizlili siyaset adamı idi. Aynı seçimlerde yine MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri’nin (rahmetli) telefonla arayarak ve Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın bürosuna giderek MHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını istedikleri isim de yine Denizlili tanınmış politikacı Beyhan Aslan’dan başkası değildi.

ASLAN’IN MEKTUBU YARIN BU KÖŞEDE
“Ülke yönetiminin; demokrasiden otokrasiye kayma eğilimine olması, kuvvetler ayrılığı ilkesinin zedelenmesi, Anayasal denge ve denetim sistemlerinin yok oluşu, halkın kutuplaştırılması ve Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı olup, parlamenter sistemi savunmam ve sair gerekçelerle yönetime muhalifim. Siyasetin dilinin değişmesini, üslubun yumuşamasını, laf yerine projelerin yarışmasını temenni ediyorum. Öfke yerine, güler yüzün hakim olmasını istiyorum. İYİ Parti’de Merkez Danışma kurulu üyesiyim. Danışırlarsa görüşlerimi aktarır, faydalı olmaya çalışırım” diyen Beyhan Aslan’ın baştan sona politik ilişkiler manzumesi  olan ve buram buram Türk siyasi yakın tarihinden yaşanmış politik öyküler kokan bu mektubunun ayrıntılarını yarın bu köşeden okuyabilirsiniz.

ADNAN KESKİN 5 YIL, “CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN” DİYEMEYECEK
CHP’nin Denizlili ağır topu Adnan Keskin önümüzdeki 5 yıl boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini ağzına alamayacak. Denizli’deki bir CHP ilçe örgütü binası açılışında yaptığı konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a harekette bulunduğu gerekçesi ile 11 ay hapis cezasına çarptırılan Keskin artık bir süre olumlu veya olumsuz da olsa “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” adını telaffuz edemeyecek. Geçtiğimiz günlerde; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, eski ANAP, DSP, MHP, ve DYP ile AK Parti' ve CHP’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 ismi davet ettiği istişare toplantısının davetlileri arasında yer CHP’li eski tüfek Adnan Keskin bu organizasyona da katılmamıştı.
 

SALİH ERBEYİN MHP’Lİ DEĞİL, İYİ PARTİ’Lİ
Ankara Çukurambar'da geçtiğimiz günlerde bir  'İstişare Yemeği' düzenleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in davet  ettiği Denizlili politik isim sayısı 5’ti. CHP’li Adnan Keskin bu davete “CHP’ye zarar verir” gerekçesi ile katılmazken, toplantının diğer Denizlili davetlileri ise; CHP’li Mustafa Gazalcı, Denizli’nin önde gelen politik isimlerinden eski ANAP’lı TBMM Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan, eski MHP Milletvekili Salih Erbeyin ve eski bürokrat ve politikacı Ersönmez Yarbay idi. Aynı zamanda Beyhan Aslan’ın dayısı olan Yarbay, İyi Parti’nin Kurucuları (GİK Üyesi) arasında da yer aldı. Davetliler içinde bulunan MHP eski Denizli Milletvekili Salih Erbeyin ise MHP’den ihraç edilmiş ve kuruluş öncesi çalışmalarından bu yana İyi Parti saflarında yer almış bir politikacı olarak dikkat çekiyor. (Not: Önceki yazımıza eski Vekil Salih Erbeyin’in MHP’li değil, MHP’den ihraç edilmiş bir isim olduğu ve artık İyi Parti saflarında yer aldığı şeklinde bir itiraz geldi)

NECİP HELVACI “DOĞU EXPRESİ” İLE DOĞU ANADOLU GEZİSİNE ÇIKTI..
Denizli kamuoyunun merakla beklediği Hacı Şerif lakaplı Necip Helvacı’dan iyi haberler geldi. Yaklaşık 8 gün ortalarda pek gözükmeyen Denizli’nin ünlü siması Necip Helvacı’nın nereye gittiği ve bu sürede neler yaptığı belli oldu.. Necip Helvacı ile ilgili bilgi ve açıklama yakın dostu ünlü işadamı turizmci Abdurrahman Karamanlıoğlu’dan geldi. Colossae Termal Otel ve Ankara Ramada’nın sahibi Karamanlıoğlu Helvacı ile ilgili herkesin rahat bir nefes almasını sağlayan bir açıklamasında, “Kimse merak etmesin Necip dostum gayet iyi ve sağlıklı. Çok önceden planlanmış bazı işlerini ve programlarını gerçekleştirmek için kısa süreliğine iş gezisine çıktı. Doğu Expresi ile Doğu Anadolu illerine bir iş ve araştırma gezisine gitti. Kısacası her zaman olduğu gibi yine; hem iş hem de ticaretle ilgili bir seyahat. Hacı Şeref’in Doğu Anadolu’da yeni şubeler açması için fizibilite çalışmaları da yapıyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER